طب قرآنی و دکتر جمشيد خدادادی

فرهنگ تغذیه از نگاه قرآن (استاد جمشيد خدادادي)

مصاحبه با استاد جمشيد خدادادي، مبتكر طب قرآني

طب قرآني را ابداع كردم
صادق مهدي غفراني  
مصاحبه با استاد جمشيد خدادادي، مبتكر طب قرآني
به نقل از روزنامه كيهان، شماره ۱۸۱۸۷ - ۱۸ اسفند ۱۳۸۳ صفحه ۱۴
________________________________

- اول از همه بگوئيد شيوه ابداعي شما براي درمان يك بيماري، فرضاً چند آيه مي آورد يا دليل علمي هم دارد؟
¤ اساس درمان براساس آيات قرآن است اما اين اساس كاملا علمي و مطابق با علم روز است.

- يعني مي توانيد براي بيمار دليل علمي بيماري اش را بيان كنيد؟
¤ بله كاملا. هم علت علمي و فيزيولوژيكي بيماري قابل بيان است و هم راه حل كاملا علمي آن.

- با يك معرفي كوتاه چطوريد؟
¤ جمشيد خدادادي هستم، سرهنگ نيروي هوايي كه از ۱۳۵۵ وارد نيروي هوايي شدم و دوره هواپيمايي فوق مدرن F-14 را در ايران گذراندم، از ۱۳۵۷ هم شروع كردم به تدريس موتور جت تا به امروز. در كنار كارم ۱۴ سال است كه تحقيقات قرآني انجام مي دهم و مبتكر و بنيانگذار طب قرآني در جهان هستم و عضو جامعه مخترعين و مبتكرين ايران و داراي دو ديپلم افتخار يكي در طب و ديگري در صنعت هواپيمايي.

- اولين ويژگي برتر طب قرآني چه چيزي است؟
¤ طب قرآني از همه طب هاي رايج در جهان، سريع تر جواب مي دهد. مثلا اوريون ۳ روزه درمان مي شود، هليكو باكتر معده ۳ روزه، پركاري كم كاري تيروئيد ۱۵ روزه، ميگرن يك هفته اي. ضمن اينكه در اين شيوه برخلاف طب امروز علت بيماري كاملا كشف شده و به طور كامل درمان مي شود.

- قبل از اينكه جلوتر برويم، يك سؤال و آن هم اينكه چطور متخصص جت مدرن سراغ طب قرآني رفت؟
¤ سال ۱۳۶۸ موقعي كه قطعنامه ۵۹۸ پذيرفته شد، تعدادي افسر از طرفUN آمدند ايران، من هم از طرف نيروي هوايي به عنوان افسر رابط اعزام شدم به منطقه. يكي از افسراني كه براي آموزش از يوگسلاوي آمده بود فردي بود به نام «ديويد اويچ»، ايشان دارويي به همراه خودش داشت به نام «پراپوليز» كه هر بيماري اي كه پيدا مي كرد از همين دارو براي درمانش استفاده مي كرد. وقتي مواد اوليه اين دارو را بررسي كردم ديدم در كشور ما فوق العاده زياد يافت مي شود اما متأسفانه هيچ استفاده اي از آن نمي شود.

- دارو را به شما هم داد؟
¤ بعد كه اين آقا رفت يوگسلاوي، براي من قطره و پماد اين دارو را فرستاد. كنجكاو شدم و مراجعه كردم به كتاب قانون بوعلي سينا و ديدم كه بوعلي در جلد دوم اين كتاب، طرز تهيه قرص اين دارو را هم كامل بيان كرده است. سه ماه فكرم دائم مشغول بود، تا اينكه به فكرم رسيد اگر قرآن معجزه است حتماً بايد در زمينه بيماري ها و درمان حرف هايي براي گفتن داشته باشد.

- پس اينطوري استارت خورده شد؟
¤ بله، شروع كردم به مطالعه و تحقيق و بيش از ۱۶۰ آيه از قرآن را در اين زمينه پيدا كردم و شگفت آور بود كه هر روز دريچه هاي جديدتري به روي من باز مي شد. البته دراين مدت به مطالعه طب قديم و طب جديد هم پرداختم و در بسياري از كنفرانس هاي علمي و پزشكي شركت كردم و الان ۵ سال است كه من اين علم را در دانشگاه ها تدريس مي كنم.

- شاگردهاي شما معمولاً چه كساني هستند؟
¤ خب دانشجوهاي رشته هاي مختلف و بسياري از پزشكان دراين كلاسها حضور داشته اند.

-بيمارهاي شما معمولاً چه كساني هستند؟
¤ معمولاً بيماراني مي آيند سراغ من كه تمام مراحل پزشكي را طي كرده اند و وقتي به نتيجه نمي رسند و يا حتي دكترها و بيمارستانها از آن ها قطع اميد مي كنند، مي آيند پيش من. حتي خيلي از اين بيماران را خود پزشكان مي فرستند تا آخرين تير را هم امتحان كنند.

-طب قرآني يعني چه؟ يعني در آيات قرآن علت و روش درمان مثلاً يك بيماري ذكر شده است؟
¤ بله، يكي از جنبه هاي اعجاز قرآن، ديدگاه هاي آن درمورد بيماري ها و پيشگيري از تمام بيماري هاست. در سوره روم، آيه ۳۰ اگر دقيق بررسي كنيد، درمان و پيشگيري همه بيماري ها آمده است. خداوند درقرآن مي فرمايد هيچ خشك و تري نيست مگر اينكه درقرآن باشد،با همچين ادعايي چطور مي شود در زمينه درمان انسان بي نظر باشد.

- اساس اين طب چه چيزي يا چيزهايي است؟
¤ فقط تغذيه و نه هيچ داروي ديگري. خداوند مي فرمايد زماني انسان را كرامت داديم كه غذاي پاك به او داديم. شعار اساسي قرآن اين است: غذاي انسان داروي انسان است و داروي انسان غذاي انسان است.

- و بيماري ها فقط به خاطر تغذيه اشتباه اند؟
¤ تمام بيماري ها از نظر قرآن به خاطر اشتباهات خود انسان و تغذيه نامناسب او به وجود مي آيند. هيچ حيواني به طور غريزي تغذيه خودش را عوض نمي كند، هيچ جانور گوشتخواري حتي در فرط گرسنگي گياه خوار نمي شود. بنابراين در طبيعت هيچ حيواني بيمار نمي شود مگر حيواناتي كه با انسان در ارتباط اند. انسان تنها موجودي است كه تغذيه خودش را اين همه دستكاري كرده و امروز به پيتزا و سوسيس و كالباس رسيده است. پزشكان امروز معتقدند غذا هيچ ربطي به بيماري ندارد و در واقع طب قرآني فقط از طريق تغذيه و نوع غذا عمل مي كند.

- پس يك جورهايي مي شود گفت طب شما، دخالتي دركار پزشكان امروز نمي كند؟
¤ دقيقاً همين طور است و ما هميشه به آقايان پزشك مي گوئيم كه شما داروي خودتان را بدهيد، ما هم شيوه تغذيه مان را. منتها كسي كه اين شيوه تغذيه را اجرا كرد، ديگر محتاج دارو نمي شود.

-طبق صحبت شما اگر كسي اين شيوه تغذيه قرآن را عمل كند، نبايد اصلاً مريض شود؟
¤ اگرانسان غذاي خودش را مصرف كند، اصلاً بيماري براي بدن او مفهوم ندارد. من خودم كسي بودم كه هر سال ۲۴ ساعت دربيمارستان بستري مي شدم به خاطر مسموميت هاي غذايي و مشكلات معده، الان ۱۴ سال است كه خودم و خانواده ام يك قرص هم مصرف نكرده ايم. بيماران من الان ۵ سال است كه نيازي ديگر به دكتر و دارو ندارند و اين شگفتي قرآن است.

- مي توانيد دليل علمي تري براي من بياوريد؟ مي خواهم بدانم شمايي كه اين سيستم تغذيه را عمل مي كنيد، ويروس و يا ميكروب وارد بدن تان نمي شود؟
¤ ببين، ويروس و ميكروب وارد هر بدني مي شود. مثل اين است كه در محيط كاري شما دو نفر سرما مي خورند اما سه نفر نمي خورند. ويروس وارد بدن آدم سالم هم مي شود اما شرائط بدن او براي رشد و بقاي ويروس يا ميكروب مناسب نيستند براي همين ويروس دفع مي شود. شما اگر غذايي مصرف نكني كه ويروس ها از آن تغذيه كنند و زمينه رشد آنها را فراهم كند، به هيچ وجه بيمار نمي شوي. در آزمايشگاه هاي پزشكي براي كشت ميكروب از پنج عامل استفاده مي كنند كه عبارتند از آب گوشت، خون، آگار، خون آگار و شكلات. آيات قرآن را كه بررسي مي كني مي بيني در هيچ كدام از غذاهايي كه توصيه كرده، هيچ يك از اين ۵ عامل وجود ندارد.

- تعريف شما از غذا، چه چيزهايي است؟
¤ ما به چهار عامل مي گوئيم غذا: پروتئين ها، قندها، چربي ها و ويتامين ها. مجموعه اينها را مي گوئيم غذا كه در سوره عبس بيان و نكته جالب اينجاست كه قندها دو دسته اند راست گرا و چپ گرا، قندهاي راست گرا همان قند و شكر هستند و چپگراها قندهايي اند كه اگر پلاريزه كنيم، نور را به سمت چپ منحرف مي كنند و خداوند در سوره عبس از قندهاي چپگرا نام مي برد و نه اين قند و شكرهاي پرضرر.


- آقاي خدادادي بفرمائيد چائي!

¤ نه، من چايي هم نمي خورم.

- چايي هم در تغذيه شما جايي ندارد؟
¤ من كتابي نوشتم در مورد چايي كه ۶۷ نوع بيماري را با سند و مدرك كاملا علمي برايش عنوان كرده ام. اگر به آخرين تحقيقات دنيا رجوع كنيد، مي فهميد كه چاي يك گياه سمي است كه ۵ هزارسال است شناخته شده و ما به همراه شاگردانم آزمايشي را انجام داديم و ديديم هيچ موجود گياهخواري در دنيا برگ سبز چايي را نمي خورد، حتي ما آن را لاي نان گذاشتيم و به گاو داديم و خورد، به محض اينكه طعم چايي را حس كرد، چاي را بيرون انداخت. اين را هم بگويم كه هيچ آفتي هم سراغ اين برگ چاي نمي رود و هيچوقت اين گياه سم پاشي نمي شود.

-واي چه بد، اينطوري كه از همه چيز بايد بگذريم؟
¤ خب ما به جاي همه اينها خوراكي هاي جايگزين معرفي مي كنيم. به جاي چاي ۱۶ مورد نوشيدني معرفي مي كنيم كه بسيار خوش طعم تر از چاي اند و كاملا در دسترس اند.

- سيستم شما بيشتر براي درمان بيماري است يا پيشگيري از بيماري؟
¤ هر دو مورد.

- روي چند بيماري تا به حال كار كرديد؟
¤ بيش از ۱۴۰ بيماري و اغلب روي بيماري هايي كه از نظر پزشكي امروز علت آنها كشف نشده و درماني براي آنها موجود نيست.

- فكر كنم گفتيد يك ديپلم افتخار هم در زمينه طب داريد؟
¤ بيماري هست به نام «آندمتيوز» كه در مورد اين بيماري تا به حال در دنيا ۵۰۰۰ مقاله و ۱۶ جلد كتاب نوشته شده است ولي هنوز علت آن مشخص نشده كه من توانستم علت آن را پيدا كنم و به صورت يك مقاله بنويسم كه ديپلم طب را در اين زمينه دريافت كردم.

- چند نفر از همين بيماري را تا به حال درمان كرديد؟
¤ بيش از ۳۰ نفر.

- به طور مثال همين بيماري، شما مي توانيد سند قرآني اش را ارائه كنيد؟
¤ بله، اين شگفتي قرآن است و درمان اين بيماري در آيه ۲۴ تا ۳۲ سوره عبس جزء سي ام است.

- شيوه شما يك جور پرهيز غذايي است؟
¤ بله

- صرفاً غذاهاي گياهي؟
¤ خير، ما حتي گوشت را بعضي اوقات به جاي دارو تجويز مي كنيم. در واقع در اين سيستم غذايي حذف نمي شود اما مقدار آن و نحوه استفاده از آن تغيير مي كند.

- پس مثل چاي، براي غذاها هم جايگزين داريد؟
¤ ما بيش از ۶۰ نوع غذاي گياهي معرفي مي كنيم، ما از مغز دانه ها بيش از ۲۰ نوع شير درست كرديم تا حالا كه بسيار خوش طعم و مزه اند.

- مي خواهم بدانم اين غذاهاي جايگزين خوش طعم پسندي انسان را ارضا مي كنند يا يك حالت رياضت كشيدن و تحمل مزه هاي جديد لازمه استفاده از آنهاست؟
¤ اصلا اينطور نيست. غذاهاي جايگزين به مراتب از غذاهاي فعلي كه جبر زندگي روزانه به مردم تحميل كرده خوش طعم تر و لذيذترند. كساني كه براي امتحان اين غذاها را مي چشند، خيلي زود طرفدار غذاها مي شوند.

- ولي تأكيد بيشتري بر روي گياه داريد؟
¤ خب شما آياتي كه در مورد غذا هست را بررسي كنيد ببينيد از گياه بيشتر صحبت شده يا گوشت.

- لابد گياه؟
¤ به مراتب گياه بيشتر است و هيچ توجه قرآن بي حكمت نيست.

- فكر نمي كنيد ادعاي شما بيش از حد بزرگ باشد؟
¤ قرآن معجزه همه قرن هاست و مطمئناً هر دريچه اي كه از يك معجزه گشوده شود، مسلماً بزرگ خواهد بود. خداوند در آيه ۶۱ سوره بقره مي فرمايد هر كس غذاي پست بخورد، به ذلت مي افتد! در واقع اگر غذاي پست خوردي، نعمات و الهام هاي الهي را نمي تواني دريافت كني. چرا واقعاً در يك كشور مسلمان بايد اين همه بيمار سرطاني وجود داشته باشد.

- هر پزشكي براي تشخيص بيماري يك روشي دارد، طب قرآني هم شيوه خاصي براي اين كار دارد؟
¤ بله، من از روي زبان و چهره افراد. بسياري از بيماري ها را دستگاه هاي آزمايشگاهي نشان نمي دهند اما زبان و چهره وضعيت درون انسان را كامل نشان مي دهد.

- عكس العمل مجامع پزشكي در برخورد با اين طب چه بوده است؟
¤ ديدارهاي زيادي و همينطور برخوردهاي زيادي داشتيم با پزشكان و اساتيد مختلف. بعضي ها استقبال خوبي داشتند و حتي در كلاس هاي من حاضر مي شوند و بعضي ها هم چون من مدرك پزشكي ندارم برايشان سخت است كه حرفم را قبول كنند.

- خب مگر شما با سند و مدرك حرف نمي زنيد؟
¤ همه حرف من همين است و بارها گفته ام كه حاضرم كسي پيدا بشود و دلايل درماني طب قرآني را رد كند و يا در يك كنفرانس بحث كنند و مثلا از برخي شيوه هاي درماني امروز كه من آنها را رد مي كنم دفاع كنند.

- گفتيد برخورد هم داشتيد؟
¤ چند مورد

- يكي از آنها را بگوئيد.
¤ برخوردي داشتيم با انجمن ام اس ايران كه ماگفتيم به چه مجوزي پزشكان اين انجمن براي بيمارانشان اينترفرون يا آوانكس تجويز مي كنند، اين داروها آنتي ويروس اند ولي مگر ام اس ويروسي است.

- چه جوابي دادند؟
¤ گفتند حدس ما اين است كه ويروسي باشد. ولي مگر مي شود با حدس و گمان كسي را درمان كرد. جزوه اي را نوشتم و
علت و راه درمان بيماري ام اس را در آن توضيح دادم و فرستادم براي انجمن ام اس تهران.

- شنيدم كه قرار است اين طب را به اروپا بفرستيد. چرا؟
¤متأسفانه در كشور ما تا چيزي از طرف كشورهاي غربي تأييد نشود، جدي گرفته نمي شود. مثالش هم همين طب حجامت است كه وقتي ارگان هاي رسمي آن را به رسميت شناختند كه يك دكتر آلماني نتايج تحقيقاتش را در مورد حجامت به صورت كتاب چاپ كرد و وارد ايران شد. درحالي كه حجامت را سالها پيش بوعلي در كتابش آورده و اصلاً يكي از سنت هاي قديمي اسلام است.

- البته ما كه اميدواريم اين ماجرا دراين مورد تكرار نشود.
¤ من هم اميدوارم.

- آقاي خدادادي، اين موضوع موضوع نو و تازه اي است و ما دوست داريم با تعدادي از بيماراني كه اولاً مراحل پزشكي را در بيمارستان ها طي كرده اند و جواب نگرفته اند و ثانياً از طريق طب قرآني درمان شده اند تماس برقرار كنيم و با آنها هم گفتگويي داشته باشيم و در جلسات شما هم حضور پيدا كنيم.
¤ موافقم و همينجا هم از همه پزشكان و مراجع پزشكي كه علاقمند باشند اين شيوه ها را آزمايش كنند و يا بحث مستند و علمي بكنند، دعوت مي كنم.

- حالا حالاها ادامه دارد...

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند 1386ساعت 9:21  توسط رضا  | 

رژیم غذایی پنج صفحه ای برای بیماران ام اس، صرع و آرتریت رماتوئید

بسمه تعالی

هوالشافی

موارد ممنوعه

چای – قهوه – نسكافه – قند و شكر – شیرینیجات قنادی – سس – رب – هرچیزی كه با قند و شكر تهیه شده باشد – انواع ترشیجات سركه – شور – لبنیات – مرغ و تخم مرغ ماشینی – عدس – سیب زمینی – برنج سفید -  گردو – آب یخ تنقلات مصنوعی – انواع غذاهای ساندویچی – گوشت گاو و گوساله – ماهی – همراه غذا مایعات – نوشابه های گاز دار كلیه غذاهای سردی بخش و اسیدی – پرخوری – دیر خوابیدن – سرو صداهای بلند – نورهای چشمك زن – مكان های شلوغ و پر سر و صدا – میوه جات ترش و كال – گوجه فرنگی – بادمجان – نجویدن غذا – بد و بی موقع غذا خوردن .

انواع صبحانه برای این گونه بیماران

 1. كره بادام زمینی + عسل + یك عدد میوه رسیده . شیرین.
 2.  خامه گیاهی یك قاشق غذا خوری + عسل یك قاشق غذا خوری + یك عدد میوه رسیده و شیرین.
 3. تخم مرغ بومی یك تا دو عدد آب پز+ 3 قاشق غذا خوری روغن زیتون + 3 تا 5 عدد خرمای رطب.
 4. شكلات صبحانه 2 قاشق غذا خوری + یك قاشق غذا خوری پودر بادام + یك عدد میوه رسیده میل شود.
 5. خرما 10 – 5 عدد + ‌2 قاشق غذاخوری ارده + 10 عدد مغز بادام خام +‌ یك عدد میوه رسیده میل شود.
 6.  مرباجات خام + یك قاشق غذا خوری خامه گیاهی میل شود.
 7.  مرباجات خام + كره بادام زمینی یك قاشق غذا خوری میل شود.

توجه: از نانهای سبوس دار و خوب پخته استفاده شود.

انواع ناهار برای این گونه بیماران

 1. آبگوشت گوشت گوسفند با نخود + گندم با پوست + هل و دارچین و زعفران و زنجبیل + نمك، از مجموع یك قاشق مربا خوری + سبزیجات معطر (نعناع ، ریحان ، ترخون ، مرزه و جعفری)
 2.  كباب گوشت بوقلمون یك سیخ ، سبزیجات معطر یك پیش دستی.
 3.  شوید پلو با زیره و زعفران + یك سیخ گوشت تازه شتر كباب شده + چند قاشق غذا خوری روغن زیتون + سبزیجات معطر با غذا میل شود.
 4.  آبگوشت گوشت كبوتر + نخود + گندم با پوست + ادویه جات معطر با سبزیجات معطر میل شود.
 5.  شوید پلو با زیره و زعفران + گوشت بوقلمون بخار پز شده با ادویه جات معطر + سبزیجات معطر میل شود.
 6. شوید پلو با زعفران + خورش قیمه با گوشت گوسفند + دال عدس + ادویه جات معطر بدون سیب زمینی با سبزیجات معطر میل شود.
 7.  كباب مخلوط گوشت گوسفند با بوقلمون + سبزیجات معطر میل شود و خوب جویده شود.

انواع شام برای برای اینگونه بیماران

 1. ارده 3 قاشق غذا خوری + 10- 7 عدد خرمای رطب + یك عدد میوه رسیده و شیرین میل شود.
 2.  تخم مرغ بومی تازه 2 عدد + 3 قاشق غذا خوری روغن زیتون + 5 عدد خرمای رطب میل شود.
 3. نخود + گندم + ادویه جات معطر با حرارت ملایم پخته + یك قاشق چای خوری گلپر سائیده با سبزیجات معطر میل شود.
 4.  انجیر خشك 10 عدد + 15 عدد مغز بادام خام + یك عدد موز رسیده و شیرین میل شود.
 5. هویج + كدو حلوائی بخار پز شده + عسل + لیمو ترش تازه + روغن زیتون + چند عدد خرما + یك عدد میوه رسیده و شیرین میل شود.
 6. خرمای رطب 10-7 عدد + یك قاشق غذا خوری پودر نارگیل + یك قاشق غذا خوری خامه گیاهی + یك عدد میوه رسیده و شیرین میل شود.
 7. خوراك كباب با گوشت شتر یا گوسفند یا بوقلمون با سبزیجات معطر میل شود.

خوراكهای میان وعده

 1. موز یك عدد + 3 عدد خرما میل شود.
 2. یك لیوان آب سیب + یك قاشق مربا خوری عسل میل شود.
 3. یك لیوان شیر بادام میل شود.
 4. یك عدد سیب + یك قاشق مربا خوری عسل میل شود.
 5. 10 عدد بادام هندی خام +3 عدد خرما + یك عدد سیب میل شود.
 6. یك لیوان آب سیب و هویج + یك قاشق مربا خوری عسل میل شود.
 7. 15 عدد مغز بادام خام + 3 عدد خرما + یك عدد سیب میل شود.
 8. 10 عدد فندق خام + 5 عدد مغز بادام خام + 5 عدد انجیر میل شود.
 9. یك خوشه متوسط انگور شیرین میل شود.
 10. میوه شیرین فصل 1 عدد + 5 عدد انجیر خشك میل شود.
 11. كشمش سایه خشك یك مشت + 1 عدد میوه فصل میل شود.
 12. یك لیوان آب پرتقال + یك قاشق غذا خوری عسل میل شود.
 13. خرما 3 عدد + 50 گرم نارگیل میل شود.
 14. 15 عدد مغز بادام خام + 5 عدد انجیر خشك میل شود.

دم كردنیهای مفید برای اینگونه بیماران

توجه: نوشیدنیهای گرم بهتر است كه 5/2 ساعت بعد از غذا میل شود.

 1. یك قاشق مربا خوری دارچین سائیده + نصف قاشق چای خوری زنجبیل سائیده + یك چهارم قاشق چای خوری زعفران با 3 لیوان آب جوش دم كرده با عسل شیرین شده گرم گرم میل شود.
 2. ناخنك نیم كوب شده یك قاشق غذا خوری + خارخسك نیم كوب شده یك قاشق مربا خوری با 2 لیوان آب جوش دم كرده با عسل شیرین شده گرم گرم میل شود.
 3. پونه كوهی 1 قاشق غذا خوری + آویشن شیرازی 1 قاشق غذا خوری با 3 لیوان آب جوش دم كرده گرم گرم با عسل میل شود.
 4. دارچین یك قاشق مربا خوری + 10 عدد هل سبز خرد شده با 2 لیوان آب جوش دم كرده گرم گرم با عسل میل شود.
 5. 2 قاشق مربا خوری گل بهار نارنج + 10 عدد هل سبز خرد شده با 2 لیوان آب جوش دم كرده گرم گرم با عسل میل شود.

معجونهای مفید برای اینگونه بیماران

 1. معجون جین سینگ روزی 3 قاشق مربا خوری صبح و ظهر و شب میل شود.

  مواد لازم:
  جین سینگ 50 گرم.
  زعفران گل 1 مثقال.
  هل سبز 5 مثقال.
  عسل 1 كیلو.
  طرز تهیه: مواد فوق را آسیاب كرده با عسل خوب مخلوط كنید و طبق دستور میل كنید.


 2. معجون جوانه گندم.

  مواد لازم:
  بادام ، فندق ، بادام هندی ، چلغوز ، نارگیل ، كنجد ، پسته از هر كدام 100 گرم ، هل آسیاب شده 5 مثقال ، دارچین 10 مثقال ، زنجبیل 1 مثقال ، زعفران 1 مثقال ، وانیل 1 قاشق چای خوری سر صاف ، آرد جوانه گندم 250 گرم ، عسل 500 گرم و شیره خرما یك لیوان.

  طرز تهیه: همه را آسیاب كرده خوب مخلوط كنید سپس عسل و شیره خرما را اضافه كنید و به آرامی هم یزنید تا یكنواخت شود در دیس پهن كرده و روی آن سلیفون بكشید و روزانه 3 تا 5 قاشق غذا خوری میل كنید.

  توجه: بیماران در صورت داشتن یبوست مزاج از مواد زیر روزی 1 تا 2 قاشق مربا خوری استفاده نمایند .

  برگ سنا 50 گرم ، تخم گشنیز 50 گرم ، گل ختمی 50 گرم و گل سرخ 25 گرم . همه را تمیز كرده مخلوط كنید ، سپس آسیاب كرده یك قاشق مربا خوری با نصف لیوان آب و عسل میل شود .


  طرز تهیه خامه گیاهی

  مواد لازم و طرز تهیه:
  بادام هندی خام 50 تا 75 گرم + 2 قاشق آب یا گلاب همه را در مخلوط كن ریخته بمدت 10 تا 15 ثانیه مخلوط كنید.

  طرز تهیه بوقلمون بخار پز شده

  بوقلمون را به تكه های مساوی  خرد كرده + 1 عدد پیاز را خلال كرده با 1 تا 2 قاشق غذا خوری سركه سیب و مقداری آب اضافه كرده روی اجاق قرار دهید تا با حرارت ملایم بپزد، بعد از پخته شدن سس مخصوص را افزوده 30 دقیقه بعد غذا آماده است.


  سس مخصوص

  گوجه فرنگی متوسط 2 عدد + فلفل قرمز یك چهارم قاشق چای خوری + زعفران نصف قاشق چای خوری + هل سائیده 1 قاشق چای خوری  + دارچین 1 قاشق مربا خوری + روغن كنجد نصف استكان و مقداری نمك ، همه را در مخلوط كن ریخته بمدت 30 ثانیه مخلوط كنید تا سس آماده شود.

  طرز تهیه شیر بادام

  50 گرم مغز بادام خام و شیرین را با آب گرم خیس کرده سپس پوست بکنید + 3 قاشق غذا خوری عسل + 4 لیوان آب سرد بمدت 5 دقیقه بمرور در مخلوط کن، مخلوط شود.


  طرز تهیه شكلات صبحانه

  مواد لازم:
  ارده 5 قاشق غذا خوری + یك قاشق غذا خوری عسل یا 2 قاشق غذا خوری شیره انگور یا خرما ، مواد را خوب هم زده تا شكلات آماده شود.


  نكات مهم و ضروری برای اینگونه بیماران

  1. بیمارن از مصرف كلیه مواد سردی بخش خود داری نمایند.
  2. این اشخاص از عصبیتهای روزمره دوری نمایند.
  3. اینگونه افراد از یبوست مزاج شدیداً دوری كنند.
  4. بیماران روزانه 2 بار باید اجابت مزاج نمایند.
  5. غذا را خوب جویده و 2 تا 3 قاشق كمتر میل نمایند.
  6. این بیماران باید از افكار مثبت و سازنده بر خوردار باشند.
  7. روزانه مقداری نرمش و ورزش مناسب را انجام دهند.
  8. از حضور در محافل شلوغ و پر سر و صدا جداً خود داری نمایند.
  9. سعی كنند در هر وعده بیش از یك نوع غذا میل نكنند.
  10. همراه غذا یا بلافاصله بعد از  غذا آب و دیگر مایعات را میل نكنند.
  11. اینگونه بیماران از پر خوری پرهیز نمایند.
  12. این نوع افراد هر روز صبح یك لیوان آب داغ + 2 قاشق مربا خوری قدومه شیرازی را در آب داغ اضافه كرده و به آرامی هم بزنند تا كاملاً لعاب دهد سپس یك قاشق غذا خوری عسل افزوده به آرامی صبح ناشتا و یك لیوان شب هنگام خواب میل كنند.

  توجه: با توجه به موارد بیان شده در صورت رعایت كلیه موارد از بیماری به لطف خدا نجات پیدا كرده و زندگی عادی و روزمره خود را ادامه خواهند داد.
  - روزانه 6 لیوان آب میل شود نیم ساعت قبل و دو ونیم ساعت بعد از غذا میل شود.
  - هر لقمه غذا 50 بار جویده شود.
  - با افکار مثبت و سازنده براحتی خود را درمان کنید.

  سلامتی شما عزیزان را از خداوند متعال خواهانم
  خدادادی
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند 1386ساعت 9:19  توسط رضا  | 

اهداف طب قرآنی

۱- مهمترين و اساسي ترين اهداف طب قرآني پيشگيري از بيماريهاي جسمي و روحي است.
۲- پيشگيري امري است مهمتر از درمان.
۳- با پيشگيري حقيقي در اين طب فرهنگ قرآني ايجاد و ساخته مي شود.
۴- در اصل اشاعه فرهنگ قرآني همان طب قرآني است در بدست آوردن سلامتي.
۵- در طب قرآني ، غذاي اصلي انسان كه در قرآن بيان شده است اشاعه داده مي شود.
۶- انسان با مصرف غذاي بيان شده در قرآن پيشگيري از بيماريها را انجام مي دهد.
۷- با اشاعه فرهنگ طب قرآني روابط اجتماعي سالمي ايجاد مي شود.
۸- با اشاعه طب قرآني آداب غذا خوردن صحيح را فرا خواهيم گرفت.
۹- با فراگيري آداب غذا خوردن، از مبتلا شدن به بيماريها پيشگيري خواهد شد.
۱۰- با رعايت فرهنگ قرآني پيوسته سالم و شاد زندگي خواهيم كرد.
۱۱- با رعايت فرهنگ قرآني رواني شاد و افكاري آرام خواهيم داشت.
۱۲- با طب قرآني، سالم و تندرست زندگي كنيد.
۱۳- هنگام كسالت و بيماري با رعايت فرهنگ طب قرآني سلامتي را هرچه سريعتر بدست آوريد.
۱۴- با رعايت فرهنگ قرآني بيماريهاي صعب العلاج را بزودي از بين خواهيد برد.
۱۵- سلامتي و تندرستي نعمتي است از نعمات بزرگ الهي كه توسط قرآن به انسان هديه شده است.
۱۶- با داشتن قرآن و عمل به آن از درد و رنج روحي و جسمي رهائي خواهيد يافت.
۱۷- طب قرآني يكي از طبهاي موجود در جهان است كه شگفتي مي آفريند.
۱۸- اهداف اصلي اين طب آرزوي سلامتي همه مردم جهان است.
۱۹- افراد زيادي هستند كه با رعايت طب قرآني سلامتي را بدست آورده اند از جمله تعدادي از دوستان پزشك .
۲۰- از بركات طب قرآني همين بس ،كه تعدادي از خانمهاي نازا فعلاً صاحب فرزنداني هستند. ( درمان بيماري آندومتريوز توسط غذاي روزانه).
۲۱- داروهاي اين طب همان موادغذائي روزمره زندگي است!
۲۲- داروهاي اين طب هيچگونه عوارض جانبي نخواهند داشت. ( عسل ، سبزيجات و ميوه جات و جوانه ها و ساير مواد خوراكي).
۲۳- داروهاي اين طب بسيار خوش طعم و خوشمزه بوده و در حداقل زمان اثر گذار هستند و با استفاده از اين داروها بيماري بسرعت جاي خود را به سلامتي واگذار خواهد كرد.
۲۴- بهبودي بيماري و رفع كسالت، هزينه اي در بر نخواهد داشت.
۲۵- با اشاعه فرهنگ طب قرآني از صرف هزينه هاي بيمورد جلوگيري خواهد شد.
۲۶- در طب قرآني داروهائي ( مواد غذايي ) وجود دارد كه در ساير طبها به آن اشاره نشده است.
۲۷- در طب قرآني آنزيم LDH و CPK به راحتي قابل پيشگيري و كنترل است.
۲۸- در اين طب بسياري از جراحي ها نياز نبوده و با يك رژيم غذائي مناسب بيماري بهبودي خواهد يافت (قلب، افتادگي رحم و مثانه و … ).
۲۹- با رعايت و پيشگيري، انسان ديگري خواهيم شد با افكاري سازنده و متعالي.
۳۰- با رعايت قوانين اين طب از وابستگي هاي بيمورد نجات خواهيم يافت.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند 1386ساعت 9:17  توسط رضا  | 

مراجع علمی طب قرآنی

است كه دوستان گرامي چنين سوالي در ذهن داشته باشند كه پايه و اساس طب قرآني چيست؟
در جواب بايد گفت: كه سوال بسيار جالبي است!
براي بيان اين طب از مراجع زير استفاده هاي بسيار ارزنده و مفيدي شده است، زيرا صرف علم به كشور و گروه خاصي تعلق ندارد و علم و دانش متعلق به همه مردم جهان است. متاسفانه افرادي پيدا مي شوند و علوم را طبقه بندي كرده و آن را به كشور خاصي نسبت ميدهند!
مانند : علوم غربي يا علوم شرقي ويا طب غربي، طب شرقي، در حالي كه طب، طب است شرقي و غربي ندارد.
تنها تفاوت در قديم وجديد بودن آن است . حسن طب جديد و مدرن بررسي سلول است و طب قديم بيشتر علل بيماري ها را مورد بررسي و مداقه قرار ميدهد .

نتيجه: پس هر دو طب در مورد بيماريها و درمان انسان صحبت مي كنند، هر كدام به زباني!


بنده نيز از اين روش استفاده كرده وطب قرآني را توضيح مي دهم در واقع استفاده ابزاري است، اين چيزي نيست به جز لطف خاص الهي كه به بنده حقير داده شد. كه شكر گذار الطاف بيكران الهي هستم و خواهم بود.

بر حسب وظيفه انساني اين تفكر در بنده حقير ايجاد شد كه اين علم مترقي را در دسترس ساير عزيزان قرار دهم تا همه مردم از اين نعمت الهي بر خوردار شوند و سلامتي و تندرستي را به عنوان ارمغان زندگي هيشه همراه داشته باشند.

اما مراجع اصلي و علمي اين طب عبارتند از:
۱- قرآن كريم
۲- طب قديم سرزمين ايران عزيز خودمان
۳- طب جديد يا مدرن و كلاسيك امروزي


با استفاده از مراجع فوق اين طب پيشرفته و مترقي ابداع شد. كه بسياري از بيماريها را به لطف الهي بهبودي بخشيد و انسانها را از اين معضل نجات داد، اين چيزي نبود جز لطف بيكران الهي!
در حقيقت از اين مراجع علمي براي توضيح و بيان قرآن كريم استفاده شده است نه تفسير، زيرا تفسير بعهده افراد با صلاحيت است كه از عهده‌ بنده‌ حقير خارج است.
بنده فقط مسائل موجود در قرآن را كه مربوط به طب است بيان مي كنم. قرآن در زمينه طب مطالب بسيار جالب و ارزنده اي دارد كه بمرور به سمع و نظر عزيزان خواهد رسيد.


اما توضيح مختصري در مورد منابع طب قرآني

۱- قرآن : كتابي است كه بيان كننده كليه علوم است البته بصورت اشاره و جزئي . قرآن كريم در اين باره چنين مي فرمايد :
الف : ولا رطب و لا يابس الا في كتاب مبين ( انعام ۵۹ )
ب : و نزلنا عليك الكتاب تبياناً لكل شي هدي و رحمة وبشري للمسلمين ( نحل ۸۹ )
ج : سوره مباركه لقمان ۲۷ و سوره مباركه كهف ۱۰۹

۲- طب قديم : بيان كننده‌ بيشتر علل بيماريهاي اتو ايميون، آناتومي و كار كرد اندامهاست.
الف : بيان طبع ها ومزاج ها ي آدمي
ب : بيان طبع ها و مزاج هاي غذا
ج : بيان طبع ها و مزاج هاي فصل ها
د : ساير مطالب ديگر

۳- طب جديد و امروزي :
بررسي سلول
الف : بيان رابطه سلولي
ب : فيزيولوژي
ج : بيوشيمي
د : شيمي آلي
ه : كاركرد اندامها و رابطه بين آنها و ...

توضيحاً بيان مي شود كه ممكن است اشخاصي به بنده‌ حقير ايراد بگيرند و بگويند كه طب قرآني شما بر مبناي طب جديد يا بهتر بگويم طب غربي استوار است!

افرادي كه چنين بياني دارند در جقيقت به كنه مطلب پي نبرده اند، زيرا اگر چنين باشد كه طب قرآني نيست!

همانطور كه قبلاً بيان كردم مبنا، طب غربي نيست بلكه استفاده‌ ابزاري است براي بيان مسائل علمي در محافل علمي براي افرادي كه با طب جديد آشنائي دارند.

جالب اينكه اشخاصي هستند كه علم را تقسيم بندي كرده و آن را به شرق و غرب نسبت مي دهند. در حاليكه علم به همه مردم جهان تعلق دارد. همه مي توانند از آن استفاده ابزاري كنند.

آيا مي توان گفت: علم رياضي به كشور خاصي تعلق دارد؟ علم طب چطور؟ همچنين علم شيمي و...
اما طب قرآني علمي است كه در قرآن كريم بوده و بنده حقير آن را كشف كرده ام.

مهمتر از همه داروهاي اين طب است كه همگي مواد غذائي روزمره زندگي است. بعنوان مثال: براي درمان هليكوباكتر پيلوري معده يك رژيم غذائي سه تا چهار روزه لازم است كه بيمار فقط از شربت عسل با ليمو ترش تازه و يخ استفاده مي كند و بيماري به لطف الهي از بين ميرود .
ولي در طب غربي (به بيان بعضي ها) درمان اين بيماري بين يك تا دو ماه با روزي ۱۲ تا ۱۴ قرص و كپسول آنتي بيوتيك بيمار بايد مصرف كند تا شايد برطرف شود.

انشا الله در آينده در باره طب قرآني مطالب جالبي را بيان خواهم كرد كه در هيچ طبي وجود ندارد.

خداوند متعال كساني را هدايت مي كند كه حقيقتاً در جستجوي حق و حقيقت باشند و غرض و مرضي در قلب نداشته باشند.

بنده حقير پيوسته در حال شكر گذاري هستم، ياد و عظمت پروردگار مرا نيرو و آرامش مي دهد.

جمشيد خدادادي

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اسفند 1386ساعت 9:16  توسط رضا  | 

دانلود سخنرانی های دکتر خدادادی

دانلود سخنرانی های دکتر خدادادی:

سلام:

بعد از مدت ها یک سایت خوب و با سرعت بالا پیدا کردم واقعاً خوب است من هم به شما پیشنهاد این سایت(http://files-upload.com) میکنم ،خوب بریم سراغ اصل مطلب .

این اولین فایل که براتون می زارم .

این یکی فقط نیست بلکه هشت تا فایل است این فایل مقدمه است هنوز جلسه ها برگزار نشده (فایل که دکتر خدادادی وارد شهر رضا اصفهان می شوند) ، خوب الان دارم آپ لود می کنم انشاالله آپلود بشه.

برای دنلود سخنرانی دکتر خدادادی اینجا کلیک کنید.

حتماً نظر بدی وگرنه باهات قهر میکنم عزیز.

دانلود نکنی واقعا از دست می ره.

حجم حدود ۱۴مگابایت و حدود ۱۵۰ دقیقه است.

 

امدم بگم دوباره یک جا دیگه فایل آپلود کردم.

+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم مهر 1386ساعت 14:30  توسط رضا  | 

ماهی را چگونه میل کنیم

داخلی یک سینی قشنگ چینی بگذارید. اطراف آن مقداری سبزیجات مانند جعفری خرد کنید. مقداری زیتون و نصفه لیموترش بگذارید. مقداری چهارمغز (پسته٬  بادام٬  گردو٬  فندق) یا پودر گردو روی ماهی بریزید. حتماْ بصورت پودر باشد. بهتر است که همراه ماهی پودر چهار مغز٬  خرما٬  گردو٬  پودر نارگیل و شکلات صبحانه میل کنید. برای هر نفر یک قاشق تا یک قاشق و نصفی شکلات صبحانه در یک ظرف کنار بشقاب مهمانتان بگذارید تا همراه ماهی میل کنند.

اگر خواستید همراه با ماهی برنج هم میل کنید٬  آنرا بصورت شوید باقالی پلو درست کنید و برنج آنرا هم آبکش نکنید.

بهتر است که این غذا را با دست بخورید. در دستشویی٬  مایع دستشویی و برس یقه شور بگذارید و زیر ناخن هایتان را با یقه شور تمیز کنید. از حوله هم استفاده نکنید. غذا را با انگشت شصت و دو انگشت کناری آن میل کنید (شصت و دو) تا لقمه های کوچک بردارید. قبل از شروع٬  خوب سفره رنگینتان را نگاه کنید و لذت ببرید. بعد همان انرژی را که با چشمانتان به غذا داده اید با انگشتانتان به خودتان برگردانید.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم شهریور 1386ساعت 10:36  توسط رضا  | 

دسر عالی

یه دسر بگم که الآن هم فصلش هست ، مهمون که اومد جلوش بذارید بخوره و نگید از چی درست کردید . نمیتونه تشخیص بدهد . یک دسر خیلی خوشمزه ، بعد از غذا بهش بدهید .

کدو حلوا را بخار پز میکنید . وقتی که خنک شد پوستشو میگیرید . میگذارید تو مخلوط کن . اینو درست کنید ببینید چه دسر خوشمزه ای هست و شما نخوردید و ضرر کردید .

یک یا دو قاشق عسل به اون اضافه کنید . یک قاشق مربا خوری هل سائیده به اون اضافه کنید  . دو تا سه قاشق غذاخوری گلاب اضافه میکنید . بعد مخلوط کن را روشن میکنید .  یک مایع نارنجی رنگ بدست میآید . این را میریزید در یک ظرف چینی  یا بلور . بعد یه مقدار خلال بادام به آن اضافه میکنید  و با قاشق هم میزنید که همه جای این دسر مخلوط بشه. بعد این ظرف را تکون میدید تا صاف بشه  . رویش را با هل سائیده و پودر نارگیل و دارچین  تزئین بکنید . اینو شب درست کنید  بگذارید تو یخچال خودشو میبنده ، مثل ژلاتین میشه . صبح استفاده میکنید . ببینید دسر به این خوشمزه گی خوردین یا نه ؟

عزیزان صلواتی عنایت بکنند . ""

پایان سخنرانی استاد خدادادی در دانشگاه اصفهان ، آذر  ۸۲

در مورد نحوه بخار پز کردن بگم که برای این کار یک آب کش ترجیحا فلزی را داخل  یک قابلمه نسبتا جادار قرار دهید و مواد را داخل آبکش قرار داده و مقداری آب در قابلمه ، درب آنرا قرار داده و زیر آنرا روشن کنید . اینجوری مواد غذایی خیلی سریعتر از روش آبپز پخته میشود و طعم خود را از دست نمیدهد .

بنده دیروز همین دسر را درست کردم و انصافا که خوشمزه بود . ولی به نظرم وقتی گرم بود خوشمزه تر از حالت سرد بود .در ضمن این دسر برای بیماریهای چشمی و مفاصل بسیار سودمند است .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم شهریور 1386ساعت 6:4  توسط رضا  | 

تالیفات آقای خدادادی از زبان خودشان

 کتابی در این زمینه نوشتم که الآن تو ارشاد هست ( سال  ۸۲  ) به نام  ۱۵  روز تا سلامتی و غذای انسان در قرآن . کسانی که ناراحتی تیروئید دارند ، پر کاری و کم کاری ، این رژیم  ۱۵  روزه را بگیرند ان شاءالله تا آخر عمرشون دیگر دارو مصرف نمیکنند .

در مورد غذا هم کتابی دارم مینویسم که الآن پنجاه درصد اول را نوشتم  ، بقیه را هم مینویسم . همه چیز توش هست  . این خانمی که میخواهد بهترین پذیرایی را بکنه ، همه چیز تو این کتاب هست . چه از نظر نوشیدنیهای سرد و گرم ، شکلاتها و شیرینیها و دسرها . ""

دوستان عزیز در حال حاضر که شهریور سال  ۸۵  هست تا به اکنون چندین تالیفات ایشون در بازار کتاب یافت میشود .

تالیفات او عبارتند از :

۱- ارمغان سلامتی  ۱  ، غذاهای سالم گیاهی ، برای ذائقه ایرانی

۲- ارمغان سلامتی۲  ،آب میوه ها و سبزی ها

۳- پانزده روز تا سلامتی

۴- کلید ورود به طب قدیم

۵- منافع و مضرات چای

 از آن جمله که من اطلاع دارم و یکی از دوستان به من گفته بود کتاب  ۱۵  روز در سلامتی ظاهرا در پانصد صفحه و احتمالا قیمت  ۴۵۰۰  تومان تهیه کرده بود اما خودم کتابهای زیر را تهیه کردم :

غذاهای سالم گیاهی برای ذائقه ایرانی/ مولفین : جمشید خدادادی و فهیمه محرابیان /   دارای  ۱۷۵  صفحه و قیمت  ۲۹۰۰  تومان میباشد .

آب میوه ها و سبزی ها  / مولفین : جمشید خدادادی و جعفر رحمانیان /  دارای  ۵۹   صفحه و قیمت آن  ۱۵۰۰  تومان میباشد .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم شهریور 1386ساعت 6:3  توسط رضا  | 

کم خونی و درمان ان

ادامه سخنرانی استاد خدادادی ، آذر  ۸۲  ، دانشگاه اصفهان :

"" برای سس سالاد اینو مصرف کنید : لیمو ترش و روغن زیتون . فعلا اینو انجام بدین  اگه انجام دادین  چندتا سس هم بعدا  میگم براتون .

نون را عرض کردم ، آزمایش کنید اگر کش اومد نخورین .

برای فقر آهن عزیزان چایی نخورین . اونهایی که میخواهند کم خونی شون درمان بشه ، این چیزهایی که میگم بخورند : کاهو ، خیار بوته ای با پوست و ته ( اگر خیار را از ته بخورین تلخ نیست ) ، سیب درختی هست  ، مغز بادام و عسل و هویج فرنگی و لبو  و کدو حلوایی و روغن زیتون . کسانی که اگر کم خونی شدید هم داشته باشند  ، ۱۵  روز این غذا را میل کنند ، بعد از  ۱۵  روز ان شاءالله هموگلوبین آنها بالای  ۱۲  میشه .

میوه ها را به صورت خام ، هویج و کدو حلوایی به صورت پخته با لیموترش و روغن زیتون  . حتی اگر تالاسمی مینور هم داشته باشند خوب میشوند انشاءالله .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم شهریور 1386ساعت 6:2  توسط رضا  | 

دیابتی عصبی(سخنرانی در سال82در دانشگاه اصفهان)

دیابتی عصبی : درمان آن اینکه عصبی  نشیم . حالا میدونید انسان وقتی که عصبی میشه چرا دیابت میگیره ؟  ببینید لوزالمعده انسان  سه (نوع) سلول داره که در جزایر لانگرهاست . یکی از سلولها  بتا هست  ، ۳  تا آنزیم یا سه تا هورمون ترشح میکنه  که هورمون انسولین هست ، گلوکاگون هست و سوماتوهیستاتین هست . انسولین برای جذب قند هست ، گلوکاگون برای این هست که اگه یه موقع ما دچار کمبود قند شدیم ، قند را از کبد آزاد میکنه ، سوماتوهیستاتین ، خداوند یه بازرس گذاشته  که این دو تا را کنترل کنه . دقت میکنید .

حالا جالب اینجاست که ما بیست و پنج تریلیون سلولی که در خون ما هست ( در مجموع ما هفتاد و پنج تریلیون سلول در بدن داریم که یک سوم آن در جریان خون هست ) فاصله این سلولها با مویرگهای انسان  بین بیست و پنج تا پنجاه میکرون هست پس فاصله یک مویرگ تا یک سلول  بیست و پنج تا پنجاه هزارم  میلی متر هست . که باعث میشه  که چون لوزالمعده  یک غده برون ریز نیست و درون ریز است  یعنی راهی نداره برای بیرون پس این سلولها انسولین را ترشح میکنند و از طریق مویرگها جذب میشه  .

وقتی که شما عصبی میشید  عصب سمپاتیک فعال میشود  این مویرگها تنگ میشوند و غذا نمیرسونند به سلولهای بتا وقتی که غذا هم نرسید ، این هم انسولین ترشح نمیکنه .

پس بهترین روش این هست که شما  غذاتون را عوض بکنید و بیشتر غذاتون گیاهی باشه  . اون شیر بادامی که عرض کردم  میل بکنین  ، میوه ، سیب ، خیار ، کاهو  اینا را مرتب استفاده بکنید و عصبی که نشوید این غذا میرسونه به سلولهای لوزالمعده و لوزالمعده کار خودش را درست انجام میده  و مسئله حل میشه .  

+ نوشته شده در  جمعه بیست و سوم شهریور 1386ساعت 16:31  توسط رضا  | 

ادامه سخنرانی استاد خدادادی . دانشاه اصفهان . آذر ۸۲

ادامه سخنرانی استاد خدادادی . دانشاه اصفهان . آذر  ۸۲

 غذاهای ممنوعه :

چای ، سرخ کردنی ، شیرینیجات قنادی ، رب ،  سس (حتی سس خانگی که بعضا درست میکنید !)

فرق این سسی که شما درست میکنید با سسهای بیرون چی هست ؟  داخل  هر دو تخم مرغ هست . شما برای درست کردن سس مگه چه کار میکنید ؟    یا آبلیمو و ماست را مخلوط میکنید  که بیماری پوستی  لک و پیس ایجاد میکند  ،  یا زرده تخم مرغ  و روغن و سرکه را با هم مخلوط میکنید که کلسترول  خونتون رو میبره بالا و خدای نکرده سکته میکنید . شما به جز این سس دیگه ای هم بلدید درست کنید ؟

انواع و اقسام سس هایی هست که میشه درست کرد و تخم مرغ توش نیست  ، خیلی هم خوشمزه تر هست .

غذاهای فريز شده ، غذايی که با زودپز درست ميکنيد  . همراه غذا مايعات به هيچ وجه ميل نکنيد ، دوغ و نوشابه و ماست  هم همراه غذا نخوريد ...( بر خلاف چيزی که در تلوزيون تبليغ ميشه ! )

عزيزان حالا ممکن هست به من ايراد بگيرند که اين همه دنيا ميگه لبنيات استفاده کنيد ، شما چرا اين حرف را ميزنيد ؟

بنده عرض کردم  يه سفر سوريه جايزه گذاشتم برای کسی که بتونه فوايد ماست را بگه ! خوردن زياد ماست پوکی استخوان ايجاد ميکند  ، زيرا يک چهارم ماست اسيد لاکتيک هست . بريد روی اسيد لاکتيک تحقيق بکنيد  بعد قضاوت بکنيد . من پول اضافه ندارم که به کسی بدم بره سوريه .

خودن ماست يبوست ايجاد ميکند ، در ضمن ناراحتی های اعصاب و روان  ايجاد ميکند . اونهايی که بچه خردسال دارند ، اگه به بچه ماست بدهند ، دچار شب ادراری ميشوند . اونهايی که يک مقدار طبع سرد داشته باشند و ماست بخورن دچار صرع ميشوند . جالبه بدونيد که اگه به صرعی ها  ماست بدهيد به هيچ وجه درمان نميشوند .

بنده سی و دو تا بيماری برای ماست نوشتم و ديگه به اون اهميت ندادم  ، ده ساعت هم  در کلاس فقط در مورد ماست صحبت کردم که چه بيماری هايی رو ايجاد ميکنه .من  همیشه سعی کردم که خلاف جریان آب شنا کنم  که یه چیزی دستگیرم بشه . موافق جریان آب شنا کردن که هنر نیست  . ما میگیم خواهی که شوی رسوا همرنگ جماعت شو .

همه میگن ماست خوبه  ، خوب خوبه . پیتزا خوبه ، خوب خوبه ، سوسیس کالباس خوبه  پس خوبه ، جراحی و شیمی درمانی خوبه ، پس خوبه . رادیوتراپی و فیزیوتراپی خوبه .... باغ رضوان ( قبرستان اصفهان ) هم خوبه  . نهایت هم همینه  دیگه .

برید بیمارستانها را یک سری بزنید  ببینید چه خبره . این همه بیمار از کجا آمدن ، از خارج آمدن !؟ خوب اگه راست میگویند پنج لیوان چایی در روز سرطان رو درمان میکنه پس چرا استفاده نمیکنن . چرا شیمی درمانی میکنن یا رادیو تراپی میکنن . خوب بیایند روزی پنج تالیوان چایی بدهند به بیمار  یا اصلا در روز پنجاه تا لیوان چایی بدهند تا سرطان زودتر ریشه کن بشه .

اين صحبتی که عرض ميکنم بريد تحقيق کنيد . کسانی که ماست زياد ميخورند  مانند نجف آباد  ، شهر کرد  و گلپايگان ، بريد تحقيق کنيد ، اکثرين ناراحتی استخوانی را در اين چندتا شهر داريم  . اما نقاطی که مردم آن چايی زياد مصرف ميکنند ، سرطان مری در اين مکانها زياد هست آذربايجان ، خراسان و گنبد .

بريد بررسی کنيد  ، بيماريهای سرطان مری در اين مکانها زياد هست برای اينکه چايی زياد مصرف ميکنند ، داغ هم ميخورند و قبل از غذا ميخورند .

ما اين را قبول داريم کسی که به چايی عادت کرده باشد ، چايی بخورد غذا زودتر هضم ميشود زيرا چايی اسيد معده را زياد ميکند . اونهايی که ميخواهند فشارشون سريع بياد پائين ، چايی را بدون قند بخورند . اگر صبح ناشتا چايی بون قند بخورند  ، ديگه نميتونند  چهارتا پله بالا برند  ، سرشون گيج ميره  ميخورند زمين . زيرا اسيد معده زياد شده و مغز را مختل ميکند .

پس عزيزان در يک جمله بگم  ، هر چيزی که تلوزيون تبليغ ميکنه ، شما اونها رو به غذای ممنوعه نخورين !

 عرض کردم غذا عجیب در روح و جسم انسان اثر میکند  دلیلش را من از قرآن میگم :

سوره مبارکه بقره آیه  پنجاه و هفت : خداوند میفرماید هرکس غذای بد بخورد به خودش ظلم کرده است  .

میدونید که خداوند با ظالم چه جور معامله میکنه .

سوره مبارکه بقره آیه شصت و یک : هر کس غذای بد و پست بخوره به ذلت میافتد . که بنی اسرائیل گفتند ما من والسلوی نمیخواهیم و .... این چیزا رو میخواهیم  ، چهل سال در صحرای سینا سرگردان و آواره شدند .

اما سوره مبارکه مومنون آیه پنجاه و یک : خداوند میفرماید : یا ایها الرسل کلوا من الطیبات واعملوا صالحا  .  یعنی ای پیامبر شما که پیامبر منی  اول غذای پاک بخور تا عمل درست انجام دهی ، پس عزیزان عمل ما در گرو  غذایی که میخوریم .

 اصلا شما ميتونيد بگيد پيامبر که چندتا دختر داشت ، چرا يکيش حضرت زهرا شد ؟اون دوتا که زن عثمان شدند چرا به مقام حضرت زهرا نرسيدند ؟

يکی از اسمها و کنيه های حضرت زهرا طوبی هست . طوبی نام درختی هست در خانه حضرت رسول در بهشت  و يک شاخه از اين درخت در خانه هر مومن در بهشت هست . ميوه اين درخت را برای حضرت  رسول آوردند و آن حضرت چهل شب از اين  ميوه تناول کردند  و نتيجه اش شد حضرت زهرا .

شنيديد که پيامبر وقتی حضرت زهرا را داشت ، اونو بغل ميکرد و بو ميکرد . حميرا يا همون عایشه ناراحت ميشد ميگفت چرا حضرت زهرا را بو ميکنی  . حضرت رسول ميگفت : چون بوی طوبی ميده .

شما تا حالا سيب گلاب سميرم خوردين ؟ ديديد چه عطر خوبی داره . دوست دارين فقط بو کنين !

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم شهریور 1386ساعت 13:14  توسط رضا  | 

یکی از سخنرانی دکتر خدادادی

سلام

يا من اسمه دواء و ذکره شفاء

در سخنرانی درباره ی بیماری آرتريد روماتوئيد مطلب خیلی مفیدی گفته اند ، حتما بخوانید ، یکمی صبر می خواهد.

« .... برای اينکه ما بدونيم سلامتی چه مفهومی داره ،معمولا ميگن هر چيزی رو با ضدّش ميشه شناخت ،

" تعرف الاشياء باضدادها "   . چرا ؟

چون اگه شبی باشه ما ميتونيم روز رو درک کنيم و اگه روزی نباشه شبی هم درک نمیشه ، پس ما اگه ميگيم سلامتی ،تا بيماری رو درک نکنيم و حس نکنيم واقعا نميتونيم سلامتی رو بفهميم که چه چيزی هست ،اونايی که ميخوان بدونن سلامتی چقدر اهميت داره يه سری به بيمارستانها بزنن و ببينن که آدمهای کوچک و بزرگ گرفتار چه بيماريهايی هستن که خلاصی هم نداره ، در حالی که ميشه با يک سری مسائل ساده اينهارو درمان کرد .

اگه ما بخواهيم انسان رو از ديدگاه قرآن بسنجيم ، حدودا  ۶۵  بار کلمه انسان در قرآن تکرار شده و اول از خلقت شروع کرده و جنس انسان و نهايت مراتبی که بر انسان ميگذره و نهايت از طريق پدر و مادر که در سوره مبارکه طارق ، آيه  ۵  تا  ۷  اين مسئله مشخصه ، که با کلمه  « فلينظر »  شروع شده ( فلينظر الانسان ... خلق الانسان من ماء الدافق  ٬  يخرج ... الترائب )

عزيزان ، اين کلمه « فلينظر  » ۴  بار در قرآن بيشتر تکرار نشده که از اين من استفاده کردم يک فرمول رياضی نوشتم ، که با دقت توی اين  ۴  کلمه ميبينيم که قرآن چقدر اعجاب انگيز است ، و خيلی از مسائل برای ما حل ميشه .

 اون معادله رياضی به اين صورت هست که ما به جای عدد ، کلمه ميگذاريم  ، (۲+۲=۴) ما به اين شکل مينويسيم :

خلقت انسان + اعمال انسان = غذای انسان

عزيزان توجه کنن که اگه غذا نباشه نه خلقتی هست و نه اعمالی هست ، اين سوال رو من از شما دارم که چند روز بدون غذا ، ميتونيم زنده بمونيم ، ممکنه بعضی ها بگن يه هفته يا دو هفته ، نه حدودا تا چهل و پنج روز  ميشه زنده بود ، بعد از چهل روز ، معمولا بدن شروع ميکنه از خودش تغذيه کردن و نهايت آماری که ما در جهان داريم ، آقای بابی سان بود که بعد از دو ماه از اين جهان وداع کردند ،ايشون اعتصاب کرده بودند و فقط آب ميخوردند ، دو ماه تونستند زنده بمونن که البته بعد از چهل روز به حالت اغماء رفتن ،فقط علائم حياتی داشتن بعد از چهل روز .

حالا قرآن رو از نظر علمی بررسی ميکنيم و ببينيد که چقدر جالبه .

خلقت انسان سوره مبارکه طارق آيه پنج .

اعمال انسان سوره مبارکه حج آيه پانزده .

و در مورد غذای انسان خداوند دو بار در قرآن بر آن تاکيد فرمودند ، کلمه  « فلينظر  » يعنی پس به دقت نگاه کن .

در مورد غذای انسان يکی سوره مبارکه کهف است آيه نوزده .

دومی سوره مبارکه عبس آيه بيست و چهار .

جالب اينجاست که چهارتا کلمه شفاء در قرآن داريم ( که مکمل معادله بالاست ) که يکيش مربوط به عسل ميشه  ( سوره مبارکه نحل ) و بقيه مربوط به کلام خداست. پس عزيزان اگه ما بخواهيم شفائی بگيريم فقط از اين طريق ميتونيم بگيريم . از سه تا شفائی که خداوند فرموده ، کلام وحی هست که يعنی شفاء  فقط دست خداست و اگه بخواهيم به وسيله ماديات شفاء بگيريم ، عسل هست. يك كتابي رو شروع كردم به نام شگفتيها در قرآن ، در پي همين يه كتابي رو شروع كردم به نام عسل درماني كه بيماريهاي صعب العلاجي كه به راحتي نميشه درمان كرد يا طول درمانش بيش از يك ماه هست در عرض سه روز ميشه درمان كرد كه اين دوتا رو من عرض ميكنم خدمت شما . عسل اگه طبيعي باشه كساني كه دچار اوريون بشن ( مي دونيد كه يه بيماري عفوني هست كه از نظر پزشكي درماني نداره) استراحت مطلق و نوشيدن سه روز يا هفتاد و دو ساعت آب و عسل و ليمو ترش شربت عسل رو ما به اين شكل درست ميكنيم :

يك ليوان آب و يك قاشق غذاخوري عسل يك عدد ليمو ترش شيرازي و دو تكه يخ . اينو ما به صورت محلول درمياريم و بعد از اينكه به صورت محلول دراومد هفتاد و دو ساعت غذامون آب و عسل باشه كساني ، كه دچار اوريون شدند استراحت مطلق و هفتاد و دو ساعت غذا و نوشيدني فقط اين شربتي كه عرض كردم.

و اما كساني كه دچار بيماري هيليكوباكتر شدند، كه يه ميكروبي هست داخل معده معمولا بين ده يا پانزده تا بيست روز روزي چهارده تا شانزده تا و گاهي اوقات بيش از اينها قرص و كپسول بايد مصرف كنن تا اين باكتري از بين بره ،  ولي ما ميگيم باز سه روز همين آب و عسل رو مصرف بكنيد تا هليكوباكتر كلا از بين بره . پس ببينيد كه چقدر راحت ميشه بيماريها رو درمان كرد و جالب اينجاست كه اين هيچ دخالتي در امر پزشكي نيست ، ممكنه يه پزشك باشه بگه آقا شما چرا در پزشكي دخالت ميكنيد، ما ميگيم شما صحيح ميفرمائيد اگر ما قرصي كپسولي آمپولي و .... داديم به بيمار شما مجازيد كه اعتراض كنيد ، براي اينكه بنده دوره فارماكولژي نديدم و مجاز نيستم براي كسي دارو تجويز بكنم ، پس اگه ميگيم به جاي غذا آب و عسل بخور اين هيچ دخالتي در هيچ امري نيست شما ميتونيد در طول روز آب و عسل بخورين يا آبميوه بخورين غذا بخورين پيتزا بخوريد پس كسي نميتونه اعتراض كنه چرا در پزشكي دخالت ميكنيد نه ما در پزشكي دخالت نميكنيم به هيچ وجه .

پس اين فرمولي كه عرض كردم خدمت شما اين نتيجه رو ازش ميگيريم كه زندگي و حيات انسان بستگي به غذا داره ؛ خوب انسان رو اگه ما دقيق بررسي كنيم انسان موجودي است دو بعدي كه تشكيل شده از جسم و روح كه از نظر روانشناسي به روح زياد اهميت نميدن و ميگن انسان ذهن و روان . هر بعدي از انسان داراي تغذيه خاصي هست و جالب اينجاست كه هر بعدي از انسان كه تغذيه ميشه در بعد ديگه بسيار موثر هست . شما اگه يك روز غذاي خوبي ميل بكنين از نظر روحي هم نشاط دارين و اگر خداي ناكرده دچار بيماري بشين بهترين غذا رو هم كه بخوريد از نظر روحي نشاط نداريد ولي چيزي كه ما با اون زياد درگير هستيم مسائل تغذيه هست . مسائل تغذيه رو من يك بررسي علمي ميكنم عزيزان خوب توجه بكنن ببينن كه چه نتايجي ميگيرن مطالبي رو كه ما عرض ميكنيم من هميشه در كلاس هم اين مطلب رو ميگم كه انسان بايد هميشه منطقي باشه اين اخلاص و منطق رو هر انساني بايد داشته باشه اگه بخواد به يك نتيجه كلي برسه هميشه يك انسان بايد اخلاص داشته باشه و منطق اگر هم اعتراض ميكنه با دليل و اگر هم قبول ميكنه با دليل اين مطالبي رو كه من خدمتتون عرض ميكنم دليلي نداره كه همه مطالب رو قبول كنين يا رد كنين بيائيد اينارو با مسائل علمي بسنجيد اگه قابل قبول بود خوب قبول كنيد اگه نبود اعتراض كنيد و انتقاد كنيد بنده خوشحال هم ميشم كه كسي انتقاد بكنه. چرا ؟

چون امام صادق (ع) ميفرمايند كه : « دوست انسان كسي است كه از انسان ايراد بگيرد » بي مورد به به و چه چه نگه چون ممكنه شخص خودش رو گم كنه پس شما عزيزان مطالبي كه ميگم رو دقت بكنيد بررسي بكنيد اگر هر جا اشكالي و ايرادي بود بنده با كمال ميل انتقاد شما رو پذيرا هستم .

اولين چيزي كه ما با اون زياد سر و كار داريم هم اونطوركه ميدونيد غذاست كه اكثر ما سه وعده غذا رو ميخوريم بعضي ها بيشتر ميخورن ورزشكارا در روز هفده يا هجده وعده غذا ميخورن اونائي كه بدن ساز هستن حتما شنيديد ديگه و كساني هستن كه در روز يه وعده غذا ميخورن بعضي ها دو وعده غذا ميخورند ولي معمولا در بهشت كه ان شاء الله اونجا رفتيد اونجا دو وعده غذا به شما ميدن هم صبح ميدن هم شب نهار خبري نيست دليلش هم اينه كه اگه هميشه اينطور غذا بخورين هيچ وقت دچار بيماري نميشيد البته اونجا ديگه بيماري مفهومي نداره و جالب اينجاست كه در بهشت ابتدا ميدونيد چي ميدن به شما ؟ كسي از دوستان ميدونه اول چي ميدن ؟ ... عسل ميدن . در مجموع چيزي كه به شما ميدن ابتدا ميوه جات هست " فاكهة من ما يتخيرون . و لحم طيرا من ما يشتهون " پس اگه خواستين جوجه كباب بخوريد در مرحله دوم به شما ميدن اول ميوه جات رو ميدن به شما جالب اينجاست بگم كه اگر شما قرآن رو بررسي كنيد صد و شصت تا آيه در مورد غذا پيدا ميكنيد اگر از من بپرسن كه در يك جائي كه در مورد تغذيه تحقيق ميشه شما چه پيشنهادي داري من ميگم قرآن رو به عنوان كتاب تغذيه مورد بررسي قرار بديد حالا اينجا مورد بررسي قرار ميديم شما ببينيد كه چقدر جالبه و جالب اينجاست كه خداوند غذاي اصلي انسان رو فقط گياهان قرار داده ( غذاي اصلي انسان رو عزيزان اشتباه نكنن ها ) ! خداوند فرموده گوشت هم بخورين دو تا آيه در مورد ماهي هم داريم غذاهاي دريايي يه آيه در مورد شير داريم و بقيه آيات در مورد غذاهاي ديگه هست ولي اكثر غذاهايي كه قرآن به اون اشاره ميكنه گياه هست و غذاي اصلي و صد در صد انسان گياه هست و جالب اين كه به اين شكل بيان كرده : ابتدا خداوند پروتئين ها رو در قرآن گفته بعد قندها رو بعد چربيها رو بعد ويتامين ها رو .

شما اين رو به ذهن بسپريد و از نظر پزشكي و تغذيه نيز بررسي كنيد ميبينيد كه اولويت رو به پروتئين ميدند چون اكثر هورمون ها و آنزيم هاي ما از پروتئين هست كلا دو نوع پروتئين ما داريم پروتئينهاي كروي كه آنزيم ها رو ميسازه و پروتئينهاي رشته اي كه كلاژن ها رو ميسازه و اگه شما دقيق باشيد ميبينيد كه خداوند غذاهائي رو آفريده كه اين پروتئين هايي كه كولا ژن هست و بافت هاي همبندي و مفاصل رو ميسازه اگه استفاده كرديد هيچ وقت به بيماري آرتريد روماتوئيد مبتلا نميشيد تا حالا فكر كرديد كه چه غذائي رو بخوريم كه الان هم فصلش هست كه دچار اين بيماري نشيم . ميگم خدمتتون .

كساني كه ميخوان هيچ وقت دچار بيماري آرتريد روماتوئيد كه از نظر پزشكي يك بيماري اتوئين ميون..... هست و فعلا علتش ناشناخته هست و درماني هم نداره به جز كورتون ( كرتن ) وكلرواوكين و امثالهم .....

آرتريد روماتوئيد يا روماتيسم مفصلي كه در اون مفصلهاي انگشت انسان دچار ورم ميشه و درد شديدي داره نميتونه ازش درست استفاده كنه و خم و راست بكنه يا دست رو باز و بسته كنه و هر جايي كه انسان داراي مفصل هست اين مفصل شروع ميكنه به ورم كردن و از نظر پزشكي علتش مشخص نيست ولي از نظر طب قديم علتش مشخص هست از نظر طب جديد چيزايي كه براي اين بيماري خوب هست ميگم خدمت شما . ويتامين آ و سي كه ويتامين سي بيشترينش در ليمو ترش تازه هست به جاي اينكه شما ليمو رو بيائيد آب بگيريد و نگه بداريد كه اين چيز به درد به خوري نيست چون ناپايدارترين ويتامين ويتامين سي هست به محض اينكه آب هوا و نور بهش بخوره اكسيده ميشه و از بين ميره بهترينش اينه كه شما زماني كه اين ليمو رو استفاده ميكنين همون آن بريده و همون آن استفاده بكنين چرا ؟ در واقع كار كورتن رو انجام ميديد چون ويتامين سي متابوليسم بازالت رو تسريع ميكنه و خيلي سريع مواد غذائي جذب بدن ميشه . اما چيزي كه امروزه شايد اكثر شما ميل نكنين غذاها يا ميوه جات يا صيفي جاتي هست كه داراي رنگ زرد يا نارنجي هستن كه داراي بتا كاروتئين هستن مثل هويج و كدو حلوائي . كدو حلوائي بهترين درمان اين بيماري هست به شرطي كه شما با ليمو ترش عسل و روغن زيتون بخورين چرا ؟ براي اينكه ويتامين آ محلول در چربي هست اگر از روغن استفاده كردين اين ويتامين آ در واقع بتا كاروئين در بدن تبديل به ويتامين آ ميشه وقتي روغن مصرف كرديد سريع جذب ميشه و بافت همبنديها و كولاژن ها رو ميسازه .

 سخنان استاد خدادادی . دانشگاه اصفهان ، آذر  ۸۲

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم شهریور 1386ساعت 12:50  توسط رضا  |