طب قرآنی و دکتر جمشيد خدادادی

فرهنگ تغذیه از نگاه قرآن (استاد جمشيد خدادادي)

اطلاعاتي از ماست و مشتقات آن

فارسي من ماست است. اعراب به من لبن الحامض گويند. تركان به من «يوغورت» مي‏گونيد، و چون مرا تركان از راه بلغارستان به كشورهاي اروپايي برده‏اند، و در بيشتر كشورهاي خارجي اسم تركي من به كار رفته است. برادر من پنير هنگام معرفي خود معمايي مطرح كرد و پرسيد آيإ؛خخ كسي مي‏داند نخستين ماست را چگونه را تهيه كردند؟ سوال بسيار جالبي بود، زيرا براي تهيه ماست تازه، بايستي به آن از ماست كهنه بزنند و چون در روز اول ماستي درد دسترس انسان نبوده است، تهيه ماست بدون مايه معمايي است كه تاكنون كمتر كسي به آن پاسخ صحيح داده است. اما از آنجايي كه هيچ سري نبايد از خوانندگان زبان خوراكيها پنهان بماند، من امروز مي‏خواهم از روي اين راز پرده برداشته، و آن را فاش نمايم، و ضمنا ثابت كنم كه زادگاه اوليه من ايران بوده و از ايران به بلغارستان رفته و جهانگير شده است. براي تهيه من بايستي شير را جوشانده و بعد به آن يك قاشق ماست زده، سر آن را پوشانده بگذارند تا شير منعقد شده و سفت گردد. اين كاري است كه هزارها سال است معمول است.

براي تهيه ماست سفت بايستي شير را پس از آنكه چربي آن را گرفتند، بجوشانند تا غليظ شود و بعد به مايه زده بگذارند بسته شود.
عامل انعقاد شير در اينجا موجودات زنده ذره‏بيني است كه در ماست وجود دارد و در روي شير رشد كرده، و باعث انعقاد آن مي‏گردد، علاوه بر عامل فوق عوامل ديگري در ماست به مرور ايام پيدا شده و قند شير را به ترشي بدل مي‏كنند، و به اين ترتيب خواص اصلي مرا كمي تغيير مي‏دهند ولي اگر شما بتوانيد مرا بدون ماست كهنه تهيه كنيد، به زودي ترش نشده و خواص بيشتري خواهم داشت. اكنون گوش كنيد تا من اين راز بزرگ را براي شما علني نمايم.
در ايران در كردستان و نزديك خانه گياهي در اطراف يك آب معدني مي‏رويد كه فارسي آن «علف ماست» بوده و اهالي محل به آن «يوغورت اوتي» مي‏گويند. اين گياه از خانواده شير پنير است و شير پنير آن را براي شما معرفي خواهد كرد. شيره اين گياه شير را منعقد كرده، و تبديل به ماست مي‏كند، وماستي كه با اين گياه تهيه شود، به مراتب مفيدتر، خوشبوتر و خوشمزه‏تر خواهد بود. در اين ماست اكسير طول عمر به مراتب بيشتر از ماست معمولي است. چنانچه ماست ترش شده را در كيسه انداخته و آب آن را بگيريد، با آن مي‏توانيد كشك و قره قروت تهيه نماييد كه شرح مفصل آن در معرفي كشك داده شده است. من سرشار از مواد سفيده‏اي گوناگون و انواع ويتامين «ب» هستم، ضمنا داراي ويتامين «ث» و ويتامينهاي محلول در چربي، مثل ويتامين «آ د اف و اي» مي‏باشم و تمام تركيبات و خواص شير در من جمع شده است. بر خلاف شايع ماستي كه چربي آن گرفته شده باشد، به مراتب بهتر از ماست چرب مي‏باشد. چون اين ماست داراي ويتامينهاي محلول در آب مثل ويتامينهاي ب و ث به مقدار زياد است، توت تنها مقصي كه دارد، مقدار ويتامينهاي محلول در چربي آن كم شده است. من مسكن تشنگي و يكي از بهترين نانخورشها مي‏باشم. عمر را زياد مي‏كنم و كساني كه در غذاي روزانه آنها هميشه ماست وجود دارد، داراي عمر طولاني توأم سلامتي مي‏باشند. من معده را تقويت مي‏كنم و به هضم غذا كمك مي‏نمايم. من به علت داشتن ويتامينهاي «ب» اعصاب را تقويت مي‏نمايم و به آن آرامش مي‏بخشم. من مسكن حرارت جگر و التهابات داخلي هستم. قند من ادرار را زياد مي‏كند. شستشوي سر با مسكن من مو را تقويت مي‏كند و از ريزش آن مي‏كاهد. ماليدن من به دست صورت باعث نرمي و لطافت پوست شده و از امراض جلدي مخصوصا جوش غرور جلوگيري مي‏نمايد. ماليدن رويه من بر سر دماغ را تازه مي‏كند، بهترين وسيله جلوگيري و معالجه آن ماليدن من مي‏باشد. در فصل تابستان اگر خواستيد خرما ميل نماييد، آن را با من مخلوط كنيد تا از شدت گرمي آن بكاهم. در فصل تابستان خوردن آبدوغ خيار را كه يكي از غذاهاي سنتي ايرانيان است فراموش ننماييد.
دوغ
فارسي من دوغ است، اعراب به من مخيض گويند. من مسكن غليان خون، اشتهاآور، مسكن حرارت و التهابات داخلي و پادزهر سموم مي‏باشم، التهابات معده و جگر و از حرارت آنها مي‏كاهم، قدما براي معالجه اسهال خوني كه با هيچ دارويي درمان نمي‏شد، از سنگتاب يا آهن تاب من استفاده مي‏كردند، و طرز تهيه آن بدين ترتيب بود كه مقدار ريگ يا تكه‏هاي كوچك آهن را تفته كرده، در من مي‏ريختند تا به جوش آيم و بعد آن را صاف كرده به بيمار مي‏دادنند تا بنوشد. اين دستور به وسيله نويسنده زبان خوراكيها تاكنون آزمايش نشده است. مرتاضان هندي براي اينكه در برابر عطش طاقت زيادتري داشته باشند، خرفه كوبيده با دوغ مي‏جوشانند تا خشك شود، بعد دوغ افزوده اين عمل را دو دفعه ديگر مي‏نمايند و معتقدند كه خوردن آن عطش را تسكين داده، و خواهش آب را كم مي‏كند. اگر خيار را با پوست زير فشار قرار داده و آب آن را بگيرند و با آن دوغ درست كنيد، و يا آب خرفه را گرفته با آن دوغ بسازيد، نوشابه‏هايي گوارا براي شما خواهند بود. عطش را تسكين مي‏دهند. كبد و كليه‏ها را شستشو مي‏دهند، و سموم بدن را از بين مي‏برند. براي رماتيسم و نقرس دارويي بسيار موثر مي‏باشد. آب خيار مسهلي قوي است و اسيد سولفوريك را كه از زهرهاي بسيار قوي است خنثي مي‏نمايد. سنگهاي كليه، مثانه و كيسه صفرا را خرد كرده و مي‏ريزاند.
اسم ماشير پنير است‏
فارسي ماشير پنير است، به انواع ما علف ماست، خاج، بلسكي مي‏گويند. عربي ما خشيره، بقلةاللبن، عاقداللبن، مي‏باشد. تركي يك نوع ما «يوغورت اوتي» مي‏باشد. در كتب قديم داروسازي به ما غاليون كه معرب گاليون يوناني است مي‏گفتند.
ما همه جزو خانواده روناس بوده، و اعضاي گياه ما پوشيده از تارهاي كوتاه است. گلهاي ما به رنگ سفيد، زرد، مايل به سبز يا مايل به قرمز است. تاكنون چهارصد گونه از ما در جهان شناخته شده كه در اكثر نقاط جهان به استثنا استراليا به عمل مي‏آيند.
شير پنير زرد
شير پنير زرد در شمال ايران، رودبار، در ناحيه‏اي به نام مائده جو، در اطراف تهران، نواحي البرز، كبوتر چاك، عمارلو، داماش، گون پشته و همچنين در سياه كوه، تبريز، اشتران كون، قره داغ، علي بولاغ و تفرش به عمل مي‏آيد، عربي آن خيشره است.
خاج
من نوعي شير پنير هستم كه رگهاي من چهار تايي به صورت صليب است، به همين جهت اعراب به من حشيشة الصليب مي‏گويند. من در شمال ايران، مناطق البرز، كندوان، كبوتر چاك و عمارلو به عمل مي‏آيم. چليپا را از آن جهت خاج گويند كه با من شباهت دارد.
بلسكي
من نوعي شير پنير هستم، اعضاي گياه من حتي ميوه من داراي تارهاي قلاب مانندي است كه به پشم حيوانات مي‏چسبد، به اين جهت چوپانان براي كشيدن مو از ماست و شير از من استفاده كرده، و آن را داخل شير مي‏كنند تا موهايي كه در آن ريخته شده به قلابهاي من چسبيده و خارج شوند. به همين جهت است كه به من مصفي الرعا، مصف الراغي و همچنين بلشكه، افارين، ارمن، قوت البريه، باپيشقان، قازاتي و صيد الانيه مي‏گويند ريشه گياه من داراي يك ماده قرمز رنگ مي‏باشد.
علف ماست
فارسي من علف ماست و تركان به من «يوقورت اوتي» مي‏گويند من در كوههاي كردستان و مهاباد مي‏رويم و تاكنون نظير من در كشورهاي ديگر و جاهاي ديگر ديده نشده است. يكي از مراسم مهم غذاشناسي در من نهفته شده است كه تاكنون يك بار در كتاب زبان خوراكيها مطرح شده، و كسي به اين معما پاسخ نداده است. همه مي‏دانيم كه معمولا براي تهيه ماست شير را جوشانده بگذارند تا حرارت آن پايين آمده به پنجاه درجه برسد، يك قاشق ماست به آن مي‏زنند و روي آن پوشانده مي‏گذارند مدتي گرم بماند تا شير منعقد شود، تاكنون به اين سوال كه اولين ماست را چگونه و با چه مايه‏اي ساخته‏اند كسي جواب صحيح نداده و به صورت معما در آمده است، تاكنون موقع آن است كه من اين راز را فاش كرده و بگويم شيره گياه شير را به صورت ماست در مي‏آورد و به همين دليل مي‏توانم بگويم نخستين ملتي كه موفق به تهيه ماست شد، ايرانيان بودند و بعد آن را به كشورهاي ديگر، از جمله بلغارستان بردند و برخلاف آنچه شايع است، اهالي بلغار سازنده اوليه ماست نبوده‏اند. انواع ديگر شير پنير در اطراف تهران، قزوين، كرند، اصفهان، مسجد سليمان كوههاي الوند، هريرود، ديلمان، چاهريك، خرم آباد، رضائيه و تبريز به عمل مي‏آيند و تمام آنهإ؛ذذ شير را منعقد مي‏كنند و مي‏توان با آنها انواع اقسام پنير ساخت. پنيري كه با انواع شير پنير ساخته شود خوشمزه، معطر و بسيار مفيد است، ماستي كه با علف ماست ساخته شود، ديرتر ترش مي‏شود و اكسير طول عمر در آن خيلي بيشتر از ماستهاي معمولي است كه با مايه ماست تهيه مي‏شوند. پنيربند كه در بلوچستان به عمل مي‏آيد، و داراي چند درصد مايه پنير است، از خانواده ما نيست و يكي از گياهان مفيدي است كه هنوز بطور دقيق روشن نشده است. اعضاي مختلف هوايي انواع شير پنير، آرامبخش، پيشاب‏آور، قابض، ضد تشنج بوده، براي معالجه سرع (هيستري) تجويز مي‏شوند. داروسازان سنتي ايران جوشانده آنها را بهترين درمان داءالراقص مي‏دانستند و جوشانده غليظ آن را به مقدار نيم ليتر تجويز مي‏نمودند. (داءالرقص يك بيماري عصبي است كه بيشتر در دختران ديده مي‏شود، و اعضاي بدن آنها حركات غير عادي پيدا مي‏كند) شيره تازه انواع شير پنير براي كبد، آب آوردن انساج، سنگ كليه، گواتر، رقت خون مفيد مي‏باشد. ضماد شيره آنها براي خنازير و اولسرهاي گوناگون سودمند است، ضماد منافع زياد دارد، با ريشه آنها مي‏توان پشم را رنگ كرد و آن را به صورت قرمز در آورد و اگر بخواهند پشم را با آنها به رنگ نارنجي در آورند، بايستي پشم را قبلا بازاج بجوشانند.
جوشانده برگ من شير پنير خونريزي را بند مي‏آورد، و ضماد گل آنها جهت سوختگي آتش نيز نافع است. خوردن جوشانده ريشه آنها محرك باه است. ميوه بو داده بلسكي ضد سم حشرات، مخصوصا مار افعي است به همين جهت به آن حشيشة الافعي هم مي‏گويند. براي تهيه پنير و ماست از شيره و گرد كوبيده انواع شير پنير مي‏توان استفاده كرد. هر نوع شير پنير يك نوع مشخص پنير درست مي‏كند، و به همين جهت شما مي‏توانيد صدها نوع پنير و ماست با ما درست كنيد كه يكي بهتر از ديگري باشد.

زبان خوراكي ها سوم دكتر غياث الدين جزايري

+ نوشته شده در  شنبه هفتم شهریور 1388ساعت 8:32  توسط رضا  | 

سلامی دوباره

اقا کاظم مطلبی را در بخش نظرها گفته بودند و از من خواسته بودند که در وبلاگ بگذارم و من هم قبول کردم اما نمی دانم چه قدر درست می باشد.

""""""""""سلام
جدیدا دارد جنایتی رخ می دهد که خواهش می کنم در مورد آن سخنرانی کنید:
و آن اینکه در مدارس به بچه ها فلوراید می دهند که در دهانشان نگه دارند تا دندانشان محکم شود و از طرفی به بچه ها اجازه نمی دهند تا بعد از استفاده از آن دهانشان را بشویند.
و این در حالی است که فلوراید یک ماده خطرناک و خوردن آن باعث تقلیل عقل و در بلند مدت باعث آلزایمر می شود.
و این مشکل به حدی جدی است که در کشورهای اروپایی مصرف فلوراید را بطور کلی در خمیردندان کودکان ممنوع کرده اند و به بزرکسالان هشدار داده اند بعد از استفاده از خمیر دندان دارای فلوراید باید دهان را بطور کامل شستشو دهند تا باقیمانده فلوراید از طریق دهان وارد بدنشان نشود.
ضمنا امروز هم در اخبار شنیدم که وزیر بهداشت گفتند که می خواهند فلوراید را در آب آشامیدنی مردم بریزند تا باصطلاح دندان مردم محکم شود.
لطفا هر چه زودتر در مورد این جنایت که هوش ملت ما را نشانه رفته اند کاری انجام دهید.""""""""""""

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم اردیبهشت 1388ساعت 16:14  توسط رضا  | 

نتیجه گیری

در این مدت این وبلاگ به شما گفت:

مضر هستند :

چاي، قند وشكر، هر چيزي كه با قند و شكر تهيه مي شود،  شيريني‎‎جات قنادي،  سرخ كردني، فريز شده، زودپز شده،  سس، رب، شور، ترشيجات، سركه، نمك زياد،ماست و  لبنيات، مرغ و تخم مرغ ماشيني، غذاهاي چرب و پرحجم، آش رشته، گوشت زياد، ادويه‎‎‎جات زياد، ماكاروني و لازانيا، كليه غذاهاي ساندويچي، دوغ و نوشابه، آب يخ، بستني، تنقلات مصنوعي  (شكلات، پفك، آدامس، بيسكويت و...)، قهوه، نسكافه، غذاي پخته شده با مايكروفر،  همراه غذا مايعات  خوردن ،تند و سريع غذا نخورید.

تا زمانی که نظر ندید اپ نمی کنم. باتشکر

آقا من الان امدم وبلاگ دیدم و نظر ها را خوندم و بعد هم اشتباه می کنی.

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مهر 1386ساعت 16:15  توسط رضا  | 

قند مصنوعی هرگز

این مطلب از این سایت گرفته شده: http://www.elmemovafaghiat.com/moveto.asp?crpg=pub&Cd=279

 

قند و شكر كم و بيش در همة خانه‌ها مصرف مي‌شود وهيچ طبيبي بيمار خود را از خوردن آن منع نمي‌كند، اما به شما توصيه مي‌کنم قند مصنوعي نخوريد! شايد بگوييد اين قند که مصنوعي نيست و از چغندر قند توليد مي‌شود، اما اين طور نيست. قند و شكري كه از شيره چغندر درست مي‌شود مانند قند طبيعي كه در ميوه‌جات يافت مي‌شود نيست زيرا:

مواد معدني مفيد آن در اثر تركيب با مواد ديگر و حرارت‌هاي شديد و ... در كارخانه از بين مي‌رود.

قند صنعتي با داروهاي شيميايي سفيد مي‌شود كه بسيار زيان‌آورند.

قند طبيعي در ميوه‌ها وجود دارد اما براي جذب آن در بدن به مواد ديگري هم مانند كلسيم نياز هست.اين مواد در ميوه‌ها موجودند. اما قند و شكر مصنوعي مواد لازم را براي جذب به همراه ندارند.

 به همين دليل هم توصيه شده به كودكان داده نشود زيرا براي جذب‌، ساير مواد معدني ذخيره شده در بدن كودك، مثلاً كلسيم را به مصرف مي‌رسانند. به همين جهت دندان كودكاني كه زياد شيريني مي‌خورند زود خراب مي‌شود.

 

در قرآن و در روايات نيز استفاده از قند طبيعي توصيه شده است، خصوصاً قند خرما و كشمش كه از آنها به "رزق حسن و سكر" ياد شده است.

پيشوايان ديني نيز استفاده از ميوه تازه را خصوصاً در زمان افطار توصيه كرده و در مواردي نيز صبحانه با مويز را سفارش كرده‌اند.

از آنجا كه خرما، مواد معدني و مغذي براي جذب را به همراه دارد و انگور نيز بر عكس ساير ميوه‌جات هر چه بماند اسيدالكل‌هاي موجود در آن به قند مبدل شده و شيرين‌تر مي‌شود، مصرف اين دو ميوه در روايات بسيار توصيه مي‌شود.

 اثرات مفيد قند طبيعي از نظر علمي ‌و پزشکي نيز به اثبات رسيده است. جمعي از دانشمندان به عده‌اي از افراد كه نسبت به قند صنعتي حساسيت داشتند و با خوردن  150  گرم قند در ادرارشان قند پيدا مي‌شد، روزي  150  گرم قند طبيعي به صورت ميوه و عسل دادند و مشاهده كردند كه پس از چندي قند ادرارشان بكلي برطرف شده است.

 

آزمايش‌هاي مختلفي درباره تأثير قند خرما انجام شده که درآن به موش‌هائي كه فقط با قند تغذيه نموده و در نتيجه به بيماري‌هاي فقدان ويتامين (آويتامينوز) و عوارض آن مبتلا شده بودند، خرما دادند. بعد از مدتي عوارض به كلي رفع شد.

 

همان‌طور كه مي‌بينيد حذف قندهاي مصنوعي و جايگزين كردن آنها با قند طبيعي، علاوه بر رفع عوارض منفي، نيازمندي‌هاي بدن را هم تأمين خواهد كرد؛ نيازهايي كه خداوند خيلي پيش از اين، در طبيعت، پاسخ آنها را به وديعه گذاشته است. . .

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مهر 1386ساعت 14:21  توسط رضا  | 

شیر نخورید

این مقاله رو بخونید:

 

http://www.tebbeghorani.com/papers/calcium.asp

 

اولای مقاله رو نمی خواد بخونید ، شما فقط آخرش رو بخونید: نیتجه مطالب بیان شده. پایین پایین صفحه! همونجایی که میگه:

 

اين مقدار کلسيمی که امروزه توصيه می شود استفاده شود منطقی نيست.  استفاده از سه ليوان شير روزانه که برابر است با  1000  ميلی گرم کلسيم در روز که  900  ميلی گرم آن از طريق مدفوع و  100  ميلی گرم آن از طريق ادرار دفع می شود. سوال: چقدر از اين مقدار کلسيم مصرف شده جذب شده است ؟...

 

یعنی عزیزان من! ماست و لبنیات نخورید! البته اگه سلامتی خودتون رو دوست دارین!

 

به جای شیر و ماست میتونید از این شیر بادام استفاده کنید.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مهر 1386ساعت 14:20  توسط رضا  | 

غذا را داخل زود پز نگذارید

آیا تا حالا فکر کردید که غذا در زود پز چرا اینقدر زود می پزه و له می شود ؛ چون فشار و حرارت با هم بالا می رود و وقتی رفت بالا همان بلایی که ماکروویو سر غذا اورد می اره (درباره ماکروویو نوشتم قبلاً) ، غشای دور سلول ها را منفجر می کند یعنی هر چی داخل سلول است می ریزه  بیرون ؛ شما دید وقتی سبزی را داخل فریزر می گذارید و وقتی می زارید بیرون اب ازش راه می افته ، برای اینکه دور این سلول ها یک پرده ای است ، دید سفیده ی تخم مرغ با زرده ی تخم مرغ مخلوط نمی شود ، یک پرده ای (غشای) دور زرده ی تخم مرغ است ، اگه یک ضربه ای به این بزنید این پرده پاره می شود و محتوی زرده با سفیده ی تخم مرغ مخلوط می شود ، تک تک سلول های که ما استفاده می کنیم به عنوان غذا چه سبزی باشه چه میوه باشه چه گوشت ، در واقع دور سلول ها یک پرده ای است ، وقتی شما داخل زود پز می زارید این ها متلاشی می شوند، همه چی مخلوط هم می شود بعد این غذا چه حالتی ایجاد می کنه؟ عامل مهمی است برای ایجاد بیماری های مثل سرطان و بدخیمی ؛ خوب چرا ؟ چون این کلاً  بیوشیمی را به هم زدیم ، کسی خدا نکرده بره زیره ماشین له بشه این دیگه ادم نیست ، چشمش له شده ، مغزش له شده این دیگه دوباره زنده نمی شه که ادم بشه ، غذا هم این طوری است وقتی می گیم دو، سوم غذاتون غذای  زنده باشه یعنی اگر این غذا را کاشتید سبز بشه ، گندم اگه کاشتید سبز شد به این گندم میگن غذای زنده ، این غذای زنده سلول های زنده ی شما را تقویت میکنه ، حالا هر چه غذا را سرخ کنی سلول های مرده ی شما را زیاد میکنه ، سلول های مرده ی ما چیه می تونید بگویید ، چربی است دیگه ، تنها سلولی که در بدن افزایش میکنه ، یک کیلو میشه دو کیلو می شه 10 کیلو می شه 20 کیلو میشه و... ما به این میگین سلول مرده بعد حالا برو رژیم بگیر ، طب سوزنی کن بعد ژل بگیر ، ماساژ بگیر از این کمربند ها بگیر و ورزش کن ، آخر می بینی هیچ خبری نیست فقط خودت را عذاب دادی پس غذای زنده بخور تا سلول های زنده ات فعال بشه.

خوب دیگه در مورد زود پز هم فهمیدید عزیزان دقت کنین شما حتی می خواهید سبزی را بپزید زیاد نباید حرارت بدید طوری که زیر دندانتون صداش را بشنوید.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم شهریور 1386ساعت 13:20  توسط رضا  | 

مرغ ---2---

ادامه مطالب در مورد مرغ :

"" اگر مرغ پرورشی باشد ، سوسک ، نمیدونم مارمولک و اینا نخورده باشد ، میتونید هم خودش را بخورین هم تخمش را .چون مرغ میدونید که خوک پرندگان است . ما دو تا خوک داریم  یک خوک که چهارپا هست  که خداوند فرموده  : اگر گوشتش را بخورین رجزا و فسقا ...  قبلا گفتم باعث میشه انسان دور از جون  فاسق و فاجر شود و پلید میشود .

           

خوک پرندگان هم پیامبر میفرماید  مرغ هست ، چون مرغ نجاست خوار هم میشود.

چند تا حیوان که نجاست خوار میشوند : یکی مرغ ، یکی شتر و ...  . بعد هفت روز باید  به مرغ غذای خوب داد تا استبراء بشه .

         

چرا میگیم نخورید ؟ نمیگیم حرام هست . ولی باطن شما را کدر میکنه . این درهایی که باید از جانب خدا به سوی شما باز بشه ، باز نمیشه . حالا اگه کسی نمیخواد باز بشه ، هر چی گیرش اومد بخوره ....

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم شهریور 1386ساعت 6:0  توسط رضا  | 

ماست نخورید 2

من تحقیقات کردم که اگر کسی مثلا ماست بخوره قدش  ۴  متر میشه .تحقیقات نشون داده . من این چیزی که عرض میکنم دلائل علمی میگم خدمت شما . یکی از مضرات ماست  اینه که یبوست ایجاد میکنه . اینو کسی معترضش هست ؟

خوب وقتی که یبوست ایجاد کرد  سم پتوماین در روده شما ایجاد میشه ، از طریق روده جذب  میشه . اولین عارضه اش  اینه که اختلالات عصبی ایجاد میشه و اولین عارضه اش اینه که دهنتون بوی بد میده . تا حالا احساس کردین  که با دوستتون صحبت میکنین  دهنش بوی بد میده  . خوب از این چه میفهمین. این یبوست داره  . روده اش  کار نمیکنه ، دقت میکنید .

+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم شهریور 1386ساعت 12:57  توسط رضا  | 

غذاهاي ممنوعه

امروز یک خمع بندی کردم که اگر انجام بدین هیچ وقت بیمار نمی شوید.

چاي، قند و شكر، شيريني جات قنادي، هر چيزي كه با قند و شكر تهيه مي شود. سرخ كردني، فريز شده، زودپز شده. سس، رب، شور، ترشيجات، سركه، نمك زياد، لبنيات، مرغ و تخم مرغ ماشيني، غذاهاي چرب و پرحجم، ماكاروني و لازانيا، كليه غذاهاي ساندويچي، همراه غذا مايعات. دوغ و نوشابه، تند و سريع غذا خوردن، آب يخ، بستني، تنقلات مصنوعي، قهوه، نسكافه، غذاي پخته شده با مايكروفر.

+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم شهریور 1386ساعت 15:16  توسط رضا  | 

کامل کننده بحث لبنیات

برای لبنیات کمی نوشتم حالا کمی دیگر هم می نویسم . 32 تا بیماری برای ماست نوشتم و 10ساعت درس دادم ، گفتیم که وقتی بچه ماست بخوره( منظورم ماست پاستوریزه است) بچه پیش فعال می شود، گفتم که بچه پیش فعال یعنی چی ، مثلاً کسی ماست می خورد 4 ساعت  می خوابد دیگه توان اینکه یک تحقیق 30 دقیقه ای کنه ندارد.

 خوب حالا شیر ، شیر معمولاً یک قندی داره به نام لاکتوز ، در افراد بزرگ سال انزیم لاکتوز وجود ندارد در نتیجه  با خوردنش حالت تهوّع می گیرند یا دچار اسهال می شوند یا دچار یبوست می شوند ؛ خوب جدیداً امدن شیر های کم لاکتوز تولید کردند درحالی که شیری این طوری باشه دیگه درد نمی خوره ، ما نمی گوییم شیر بد ، ماست بد ،اگر رفتید داخل یک ییلاقی که گوسفند فقط علف صحرا را خورده ، بخورید نوش جانتون ولی ماستش را کمتر بخورید ، یکم به ماستش نعنا، پونه، نمک ، موسیر بزنید و کم بخورید عیبی نداره ولی ماست های پاستوریزه می خورید و عصبی می شوید خوب ماست چه کار می کنه؟ یک چهارم ماست اسید لاکتیک است ، اسید لاکتیک چه کار می کنه؟ ایجاد اسیدتوز در بدن شما می کنه که دو قسمت بدن تان را فعال می کنه یکی ریه است که به نفس نفس می افتی که این هیدروژن را خارج کنه یکی هم کلیه تون فرسوده می شود تا این حالت اسیدی ماست را خارج کنه، خوب داخل مغز چه اشکالی ایجاد می شود؟ نورون های مغزی را فعالیتش را کم می کنه .

یکم هم درباره چایی بگم :متاسفانه چیزی که همه ی ما داریم استفاده می کنیم این چایی است ، عزا چای ، مهمانی چای ، دعوا چای ، همه جا چای ، چه خبره این همه چایی می خوری ، چای یکی از ان گیاه های سمی است که سرطان زا است دلیلش را فکر کنم در پست چای و سوسیس کالباس نخورید گفتم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم مرداد 1386ساعت 15:59  توسط رضا  | 

قند نخورید؟!؟!

ایا می دانی چه چیزی به این قند می زنند که سفید می شود؟ آهک می زنند.

ببخشید که ما اینجا بر زد همه کار می کنیم هدف ما رساندن مردم به سلامتی کامل است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم مرداد 1386ساعت 15:58  توسط رضا  | 

ماکروویو

جدیداً عزیزان می رن ماکروویو می خرند و میزارن داخل اشپز خانه یک کلاسی هم نشان هم بدن ، اصلاً می دانید این ماکروویو چه بلایی به سر شما می اره ؟ اولین ضررش این است که اگر روشن باشه شما هم به ان نگاه کنید چشمتان اب مروارید می اره ، چرا؟ چون فرکانسی تولید می کنه با قدرت خیلی زیاد  و اگر هم زیاد کنارش  بایستید عقیم می شوید.

اساس کار این براساس کار رادار هواپیما کار می کنه ، یک لامپی است که فرکانس تولید می کنه با قدرت بسیار زیاد ، این فرکانس ها با هرچه قدرت بیشتر می خوره به این مواد غذایی و سلول های غذا را متلاشی می کنه ، جالب اینجاست که این می پزه ولی ظرفش شما هنوز داغ نشده . برای چی این را می خرید ، این را کشورهای اروپایی شمالی صادر می کنند و نسل ما هم مثل خودشان می خواهند از بین ببرند تازه ارز این کشور هم میبرند از ان ور هم هر چی دارو بخوای  صادر میکنند ، دارویی که یک آمپولش 250 هزار تومان است که با چشمای خودم دیدم که به بیماری های  کبدی می دهند و طزریق می کنند و حالشان بدتر هم  می شود ، وابستگی بیشتر از این ، خاویار صادر کن از ان ور امپول 250 هزار تومان بخرید؛ چه قدر باید خاویار ، توت ، انجیر ، بادام ، پسته و... صادر کنی که یک امپول بخواهی وارد کنی ، خوب این دست کی هست ، دست یهود است ، قرآن که 1400 سال پیش به شما گفته این ها دست یهود ، چرا گوش نمی کنی ؟ من که دارم می زنم تو سرم!!!

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم مرداد 1386ساعت 15:58  توسط رضا  | 

شیرینی قنادی ها را نخورید؟!؟!

خوب شما تا حالا دید پشت ویترین قنادی ها شیرینی برق می زنه و بعضی مات است ، 90% روغنی که ما مصرف می کنیم که روغن سویا است از خارج تامیین می شه ما فقط 10% خودمان تامیین می کنیم ، و این تانکرهایی که گازوئیل می کشیدند وقتی کشتی روغن می اورد این ها باید می رفتند 25 هزار تومان می دادند که با بخار این تانکرها را شست وشو دهند ولی این ها می رفتند 5 هزار تومان می دادند و برگه ی شست وشو می گرفتند ، دو و سه سال پیش این ها فهمیدند و گرفتنشون ، حالا هر چه بیشتر برق بزنه گازوئیل اش بیشتر است ؛ خوب حالا شیرینی تر ، این ژلاتینی که روی شیرینی ها است از جلبکی به نام اگار که در اب های جنوب است درست می شه، حالا این اگار در ازمایشگاه های کشت میکروب مورد استفاده قرار می گیره ، خوب شما میل می کنید و دچار بیماری می شود و باید 20 روز روزی 14 تا 16 انتی بیوک 500 بخورید ، سیستم گوارش را از دست می دهید و ده ها بیماری دیگر دچار می شوند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم مرداد 1386ساعت 15:56  توسط رضا  | 

برسی پیتزا، کیک ، ساقه طلایی و...

ممکن بگید خوب اگه ما خودمون پیتزا درست کردیم و سوسیس و کالباس توش نبود چه ایرادی داره ؟ خیلی ایراد داره ، اولاً پنیرش را نمی دونی چیه ثانیاً نون پیتزا ، خوب به نون پیتزا چی می زنند؟ بیگ گین پودر می زنند ، کیکی که شما می خورید ، بیسکویتی که شما می خورید اصلاً می دونید توش چی است؟ الان یک ساقه طلایی بگیرید روش نوشته کربنات آمونیوم ، ببینیم توش چی است.

بیگ گین پودر چی است؟ وقتی شما غذا هایی مثل گوشت استفاده  می کنید در بدن ما اوره تولید می شه ، اوره که تولید شد، کبد این را تبدیل به آمونیاک تبدیل می کنه ، امونیاک از طریق ادرار دفع می شه ، این بوی بد ادرار از امونیاک است ، امونیاک همان H4 است بعد میان یک C3 بهش اضافه می کنند بعد میشه بیگ گین پودر ، بعدش این را اضافه می کنند به کیک.
+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم مرداد 1386ساعت 15:56  توسط رضا  | 

سس مایونز نخورید؟!؟!

می گن نه ما خودمون درست می کنیم ، یکسری هم حال ندارند می گن ما میریم می خریم؛ عزیزان می دونید این ها از چی درست می شه؟ این ها از مشتقات نفت ، دو نوع پارافین استخراج می کنند به نام پارافین مایع و پارافین جامد، این زرده ی تخم مرغ را که شما ندیدید که چه جوری هست ، حالا این زرده ی تخم مرغ اشکالش چیه؟ سالم که نمی برند ، معمولاً این قنادی ها ، این شکسته ها را یا این سس فروشی ها یا کسانی که کارخانه سس این شکسته ها را ،این مخلوط شده ها را  میان این ها را می برند  ، در مرغ و تخم مرغ یک میکروبی فوق العاده مضری است ، این میکروب وارد سیستم ایمنی شما می شه بیماری های اتومین ایجاد می کنه ، کوچک ترین عارضش رماتیسم مفصلی است تا اخر عمرتان باید کرتن بخورید ، این زرده ی تخم مرغ را میان با پارافین مخلوط می کنند و وقتی مخلوط کردند به عنوان سس به شما می دن بعدش هر مهمانی ای که می رید هر چی می تونی سس می ریزی ، سالا را با سس نمی خوری بلکه سس را با سالاد می خوری .

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم مرداد 1386ساعت 15:55  توسط رضا  | 

لوازم آرایش

خانوم ها زیاد دنبال این چیز ها هستن یکمی  در موردش بگیم

 

 

بهترین لوازم ارایشی که قرار شما استفاده کنید که بودجه اکثر شما نمی رسه بخرید ، از فرانسه می اید ، این ها را از جنین سقط شده معمولاً درست می کنند ، مولی در ایران که شما می خرید در ذوب آهن اصفهان درست می شه ، وارد ذوب آهن اصفهان شدید یکم می رید جلو، دست چپ ، یک مخزن بزرگی است که وقتی کک را می پزند زایعات این کک می اید انجا جمع میشه از زایعات این کک میان این لوازم ارایش را درست می کنند ؛ خوب این ریمل می دونید چه خطراتی داره ؟ اگه بریزه تو چشم ، چشم را کور می کنه ؛ اما اگر غذاتون را رعایت کردید نیاز نیست پنکیک بزنید ، در واقع این غذا ها را می خورید که خدا گفته اتوماتیک وار این  قرمز می شه ، مواد شیمیایی پوست تون را خراب می کنه ، چرک می کنه و پوست تون پیر می شه عزیزان ؛ حالا من انشاالله در وبلاگ از مواد غذایی یکسری ماسک ها را می گم خدمت تون که استفاده کنید چهرتون شاداب بشه و لطیف بشه .
+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم مرداد 1386ساعت 15:55  توسط رضا  | 

چلو کبابی نروید!؟!؟

 خوب حالا ما می گیم ما مرد خوبی هستیم ، خانواده را خیلی دوست داریم ، هفته ای یک بار به خانواده قول می دیم که این هفته پنجشنبه یا جمعه مهمون من می ریم چلو کبابی ، ما که پیتزا نمی خوریم .

خوب حالا میایم چلو کبابی بررسی می کنیم، شما تا حالا دقت کردید برنجی که در چلو کبابی می خوریم می شه دونه دونه شمرد و قدش بلند تر از برنج هایی که شما می پزید، علتش می دونید چیه؟ زاج می زنند؛ خوب حالا میدونید زاج چیه؟ اونی که می خواد خود کشی کنه یک قاشق زاج را بریزید داخل یک لیوان اب بعد بخوره ، سه روز دیگه همون جای ابدی که می دونه

 می ره. همه جای بدنشان خونریزی می کنه، دلیلش چیه؟ زاج چربی ای که داخل عروق بدن انسان است ، اون چربی که باعث ارتجای عروق انسان می شه میاد اون حالت ارتجایی را از بین می بره ، مثلاً دارید حرف می زنید یکدفه از دهانتان خون جاری می شه. این هم از برنجش حالا میایم سراغ گوشتش ، در پست های قبلی که در مورد ماست بود گفتم که به گاو چی میدن دیگه نمی نویسم ان را هم بخونید.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام مرداد 1386ساعت 21:49  توسط رضا  | 

رب گوجه فرنگی نخورید؟!؟!

 خوب رب دیگه چه اشکالی داره . یکسری ها می گن ما خودمان درست می کنیم ما به ان ها می گیم دیگه بدتر ، برای اینکخ شما داخل ظرف آلومینیمی رب می پزی ، 24 ساعت می جوشد بعد وقتی که جوشید این رب سیاه می شود ، وقتی رب خالی می کنید می بینید ان مقدار که رب در ظرف بوده کاملاً سفید شده . خوب الومینیم میاد با این رب ترکیب می شود ف وقتی شما میل می کنید اول کندی ذهنی و شعور میارد اگه ادامه پیدا کنه دچار الزایمر می شی . چرا جدیداً الزایمر زیاد شده ، خوب سوال اینجاست که سبزی ای که 24 ساعت بجوشد چه ویتامینی توش هست ، مهمترین ویتامینی که داخل گوجه فرنگی است ویتامین C  است ، جالب اینجاست که اگر کوجه را با چاقو بریدی ویتامینش از بین میره حالا بیایید 20 ساعت این بجوشینیدش . جدیداً دیدید که کسانی می گن نمی دون چرا فراموشی گرفتیم لغات به یادمون نمی مونه یا اینکه شماره می دن یادمون می ره ، چون رب تو غذا زیاد می ریزی ، غذا را زیاد سرخ می کنی ، تو ماکروویو می زاری.  برای اینکه رب را نگهداری بهش استات سدیم می زنند، اگر توش استات سدیم نباشه چهار روزه  کپک می زنه .

 یک مطلب خیلی مهم هم می خواهم در مورد ماکروویو.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام مرداد 1386ساعت 21:48  توسط رضا  | 

کنسرو نخورید؟؟!!

کنسرو دیگه چه اشکالی داره!؟!؟

موادی شیمیایی به کنسرو اضافه می کنند به نام E D T A خوب این چه کاری می کنه؟ برای نگه داری غذای کنسرو شده است.

این اولین عارزش کم خونی و ... خوب وقتی کم خونی داشته باشی یکسره چرت می زنی ، قدرت اینکه بروی یک مطلب علمی بخونی را نداری  و قدرت اینکه چیزی تو مغزت بمونه نداری .

 

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام مرداد 1386ساعت 21:47  توسط رضا  | 

سوسیس و کالباس نخورید ---2---

جالب اینجا است که کسانی که سوسیس و کالباس می خورند شب ها کابوس می بینند ، می بینند جنگ ، دعوا ، بزن ، بکش ، خون ، خونریزی ، یک دفعه از طبقه دهم پرت می شود پایین ، جیق میزند و یک دفعه از خواب بیدار می شود بعد می گن این جن زده شده  بعد می برند یش رمّال ، نه این خودش ، خودش جن زده کرده ، غذایی خورده که با فطرتش سازگار نیست ، اختلال لیجاد کرده . خوب چرا می خوری؟ خوشمزه است. چرا این حالت ها ایجاد می شود؟ چون سیر و فلفل زیادی داخل این است ،  24 تا 25 نوع ادویه در این می ریزند ، خوب این ادویه چه کار می کنه خوب کبد را از کار می اندازه.این سوسیس و کالباس هم کلیه هم کبد را از کار می اندازد. جالب این است که ما با ان نوشابه می خوریم ، خوب این نوشابه چکار می کنه؟ در نوشابه یک ماده سرطان زا وجود دارد به نام بنزات سدیم از مواد حلقوی ، از مشتقات بنزن است ، شما می خورید سیس سیستم را می ریزد به هم و قندی که داخل نوشابه است چه کاری انجام می دهد؟ افسردگی حاد ایجاد می کند، خوب چرا؟ چون قند ها دو گروه می شوند اگر کلاریزه کنیم ،  قند های راست گرا و قند های چپ گرا، این جزء قند های راست گرا است ، در ساختمان قند ها به کار می رود ، وقتی شما میل می کنید این حالت پیش می اید ، فشار به کبد می اید و خوب این کبد باید چه کار کنه؟ این قند را باید تبدیل کنه به یک نوع  قند دیگر بعد جذبش کنه ، خوب کبد شما چقدر توانایی داره اگر به شما بگن 24 ساعت نخواب می توانی ، 24 ساعت کار کن می توانی ، شما 24 ساعت از این کبد کار بکشین بعد فشار بهتون می یاد بعد وقتی هوا  تاریک شد می ترسی ، برق رفت تو خونه وحشت می کنی ، چرا؟ چون سوسیس و کالباس و نوشابه خوردی . کوکا کولایی که در ایران است که شرکتش در مشهد است مستقیم از امریکا وارد می شود ، مواد اولیه اش سری است و هیچ کس در دنیا نمی دونه و انحصارش در امریکا است و هر کسی که می خواهد این کارخانه را بزند باید مستقیماً از اونجا وارد کنه ، جالب اینجاست که ما میاییم  نوشابه وارد می کنیم ، ارز این مملکت را میدیم به خارج تا نوشابه بخوریم و خودمان را دچار بیماری کنیم بعد بچسبیم به یغه خدا ، ایا ارزش انسان این است که این فضولات را بخوره و دچار بیماری های اعصاب و روان بشه و از یاد خدا غافل بشه. وقتی شما یک درد شدید میگرن داشته باشید تنها چیزی که به ذهنتون نمیاد خداست.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام مرداد 1386ساعت 21:47  توسط رضا  | 

ماست نخورید!!!

داخل غذای گاو چی می ریزند؟ زایعات کشتارگاه ها ، مثل پودر خون ، پودر گوشت ، پودر چربی، کود مرغ ، کود شیمیایی ازت و جوش شیرین که برای چرب شدن شیر گاوبه او می دهند و در نتیجه گاو  جنون می گرد زیرا گاو  گوشت خوار ، خون خوار ، استخوان خوار که نیست. خوب حالا این ماست خوردن دارد یا نه. خوب اگر ندارد خوب نخورید چون این ماست در شعن انسان که نیست. ما معتقدین که همه چیز را آلوده کردند. ما باید سعی کنیم که چیزی که الودگی اش کمتر است بخوریم ، الان همین میوه ای که می خوریم الوده است واقعاً، ولی خوب چاره ای نیست، مگر اینکه برویم روستایی که دور از انسان ها باشیم و این هم سخت واقعاً.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم مرداد 1386ساعت 14:48  توسط رضا  | 

چای و سوسیس کالباس نخورید!!!

حالا ما به اینکه سوسیس و کالباس از چه گوشتی و موادی  درست می شود کار نداریم.برای نگه داشتین این، که مردم بخورند به ان ماده ای می زنند به نام سدیم نیترید که یک ماده ی افزودنی شیمیایی است،نیترید ها عموماً سمی هستند،خوب وقتی ما این را می خوریم می رود داخل معده ما، معده ی ما یک اسید دارد به نام اسید کلریرید.در واقع اگر به خواهیم اسید معده ی ما چیه، رقیق شده اش همین جوهر نمک است،در روز کسانی که اعصاب آرامی دارند دو ایتر از ان در معده ی شان ترشح می شود و کسانی که اعصاب آرامی ندارند چهار لیتر ترشح می شود خوب حالا این وقتی روی  سنگ بریزید سنگ را سوراخ می کند، اینجا به عظمت خدا پی می بریم.

این اسید معده با سوسیس و کالباس ترکیب می شود و اسید نیتروز+نمک طعام می دهد.این اسید نیتروز در بدن به دو قند تجزیه می شود یکی کزانتین و دیگری هیپوکزانتین که در چای هم وجود دارد.خوب حالا این ها چه کار می کنند.

عزیزان بدن ما به  بیست نوع  اسید امینه نیاز داره، که ده نوع ان را خود بدن میسازد و ده نوع دیگر از راه غذا به بدن می رسد خوب ترکیب توالی این چه جوری است؟ این سه به سه با هم ترکیب می شود و وقتی این ساخته شد یا ترکیب شد زنجیره ی DNA را تشکیل می دهد.

خوب وقتی شما چای میخورید یا سوسیس و کالباس این کزانتین و هپوکزانتین اسید امینه ها را دو به دو ترکیب می کند و یک پروتئن جدید می شود که ساختمان DNA شما آن را نمی شناسد وقتی که شناخته نشد ازاد می ماند و در نتیجه تبدیل می شود به غدد سرطانی بعد می چسبید به یغه خدا که خدایا من چه هیزم تری به تو فروختم که به من سر طان دادی. بابا خودت روزی ده تا لیوان چای خوردی  یا سوسیس و کالباس خوردی!!!
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم مرداد 1386ساعت 15:31  توسط رضا  |